מגזין הפתרונות של יזמקו

איך בוחנים את יעילותה של מדפסת

מרבית השוק הארגוני כבר נוכח לדעת שהמדפסת העדיפה לשימוש משרדי היא מדפסת לייזר. בהתלבטות בבחירה בין מדפסות לייזר למדפסות הזרקת דיו, יש יתרון ברור למדפסות לייזר כאשר מדובר על מדפסת שאמורה לשרת מספר רב של משתמשים.


כאשר עומדים בפני רכישה של מדפסות למשרד, העיקרון שצריך להוביל הוא כמובן שיקולי עלות-תועלת. כל רכישה חכמה של מוצר חדש תהיה מבוססת על עיקרון זה. מדפסות לייזר הן בעיקרון יקרות יותר לרכישה, אך אין ספק בדבר התועלת הרבה בהן מביאות ועלות האחזקה הנמוכה יותר.
לכן, בהחלטה מושכלת, כדאי לבחור במדפסות לייזר כאשר רוכשים מדפסות למשרד. מה גם, שרכישת מדפסות לייזר אינה מסובכת כבעבר, כיוון שהיום ניתן למצוא מגוון של מסלולי רכישה נוחים שמקלים על הנושא הכספי. ניתן למצוא היום מסלולים שכוללים תשלום לפי הדפסות בפועל בלב, מסלולי ליסיניג ומסלולי רכישה של מדפסות שכוללים גם מתן שירות שוטף.

הקריטריונים שחשוב לבדוק כדי לבחון את יעילות המדפסת

* חשוב לבדוק את מחיר עלות ההדפסה לעמוד.

* חשוב לבדוק את קצב ההדפסה אליו מסוגלת המדפסת.

* חשוב לבדוק את גודל הדפים שהמדפסת יכולה להדפיס עליהם.

* חשוב לבדוק את עלויות הטונר כאשר בודקים מדפסות לייזר.

* חשוב לבדוק את איכות השירות והתחזוקה שניתן על ידי חברת המדפסות.

היום כדאי לבדוק גם אופציה לרכישת מדפסת לייזר משולבת. במקרה כזה, חישובי העלות-תועלת משתנים, אך התוצאה נשארת דומה. רכישת מדפסת מסוג כזה היא כמובן יקרה יותר, אך צריך לקחת בחשבון שמדובר בחיסכון גדול גם בשל ההימנעות מרכישת מכשירים נוספים (מכונת צילום, סורק, פקס) וגם בשל השירות הטכני שניתן למדפסות משולבות באופן מרוכז ואין צורך בשירות נפרד לכל מכשיר.

מדפסת לייזר משולבת היא אופציה טובה במיוחד דווקא כשמדובר בעסקים קטנים יחסית, שצורכי הצילום שלהם קטנים יולתר והם יכולים להסתפק במכשיר אחד שיבצע מגוון של פעולות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.