מגזין הפתרונות של יזמקו

איך תהפכו את המשרד הביתי שלכם לאלחוטי?

אחד מהיתרונות הגדולים של הקורונה (בואו, גם לנו היה קשה למצוא יתרון בבלגן שהקורונה חוללה בחיים שלנו, אבל אנחנו שומרים על נימה אופטימית, תמיד) הוא המעבר לעבודה מהבית. עד לפני כשנתיים, אנשים שעבדו מהבית נחשבו ליוצאי דופן, ועניין המשרד הביתי (כשהיה כזה מוגדר) לא היה מפותח דיו. כן, יכולתם למצוא, פה ושם, כתבות שעסקו בהפיכת הבית למרחב עבודה פרודוקטיבי, אבל הללו היו, כאין וכאפס, מול המוני הכתבות שהציפו אותנו בתקופת הקורונה. במשך תקופה ארוכה, עובדים שכירים רבים נאלצו, בשל סיבות שונות, לעבור לעבודה מביתם הפרטי, ובתחומי עיסוק מסוימים, כל עניין המשרד הביתי הפך לנורמה סטנדרטית לגמרי עבור מרבית העובדים בתחום.

אלחוטיות פירושה גם גמישות ונוחות

בואו נבחן האם המשרד הביתי שלכם מוגדר ומסודר בצורה שנוחה לכם, ונתחיל בשאלה העדכנית המתבקשת מאליה – האם המשרד שלכם הוא אלחוטי?
אם הוא אינו כזה, ישנן סיבות רבות שבגללן משתלם לכם לשנות זאת – תוכל להספיק לבצע יותר עבודה, תוכלו ליהנות מגמישות במיקום שממנו אתם בוחרים לעבוד, תוכלו ליהנות ממרחב ומאיכות אוויר טובה יותר וגם – תוכלו לחסוך לא מעט זמן על ידי הדפסה באמצעות מדפסת משולבת אלחוטית. וכאן, נרחיב מעט, ברשותכם, על מדפסות משולבות אלחוטיות, וזאת, משום שהן, בשילוב עם מקלדת ועכבר אלחוטיים המקושרים למחשב נייח, או, לחילופין, מחשב נייד / טאבלט, יכולות לשרת אתכם להנחת הבסיס המוצק לבניית המשרד המודרני המושלם שלכם.

מדפסת משולבת אלחוטית – מה היא ומה הם יתרונותיה?

כיום, קיימות בשוק מדפסות אלחוטיות רבות אשר אינן מצריכות שימוש בכבלים או לצורך יצירת הקישוריות ומסוגלות לקבל את פקודת ההדפסה הנדרשת ממכשירים שונים כדוגמת מחשבים ניידים, טאבלטים ואפילו סמארטפונים. כעקרון, מדפסת אלחוטית היא מדפסת המתחברת באופן אלחוטי למחשב או לרשת, השימוש ברשת ה-Wi-Fi מבטיח, כי לא תיווצר התנגשות בין הרשת המשמשת אתכם לגלישה ולהדפסה לבין מכשירים אחרים בבית, שגם הם פועלים בזכות גלים ותדרים (כמו מכשיר המיקרוגל שלכם, לדוגמה). באופן זה, תוכלו ליהנות מחיבור יציב לרשת הביתית שלכם ולתת למדפסת את פקודת ההדפסה מכל אזור בבית שבו יש כיסוי של Wi-Fi.
עד כה, הסברנו מה היא מדפסת אלחוטית, שזה חלק חשוב, אבל רק חלק אחד במאפייניה של המדפסת האלחוטית המשולבת, ולכן, כעת, נדבר מעט על החלק של ה"משולבת". מה, זה בעצם, אומר "מדפסת משולבת"?
מדפסת משולבת היא מדפסת אשר לצד יכולות ההדפסה שלה, היא משלבת יכולות נוספות כדוגמת יכולות צילום, הדפסה, סריקה ולפעמים גם פקס. מדפסת כזו, באופן הגיוני לגמרי, לא רק חוסכת את ההוצאות הנלוות לרכישה ולתחזוקה של כל אחד מסוגי הציוד הללו בנפרד, היא גם חוסכת, בנוסף, במשאבים אחרים, כמו חשמל, ולא פחות חשוב מכך, כאשר אנחנו מדברים על משרד ביתי שהמקום בו מצומצם וצריך להיות מתוכנן בקפידה, היא גם חוסכת מקום.

על מה חשוב להקפיד כשאתם מתכננים להפוך את משרדכם הביתי למשרד אלחוטי?

בראש ובראשונה, חשוב להתקשר עם ספקיות אמינות, הן מבחינת התשתיות והן מבחינת האינטרנט. הדבר השני החשוב, הוא להקפיד להשתמש בנתב אלחוטי יציב, שהרי, אם אנחנו מבססים את כל הרשת הביתית על הנתב, רצוי מאד שהוא יהיה יציב בפעולתו ולא יגרום לבזבוז זמן שלא לצורך על בעיות תקשורת וקליטה. חשוב גם לאבטח את הרשת הביתית שלכם ככל שניתן (נתבים שונים – באפן טבעי, דרכי ורמות אבטחה שונות). עוד דבר חשוב מאד, הוא לעשות את הדברים נכון ככל האפשר.

למה אנחנו מתכוונים כשאנחנו כותבים "נכון"?

למשל, לתכנן את הרשת הביתית באופן שתוכלו להימנע מבעיות מיסוך שונות שעלולות לצוץ בשל קיר בטון, לדוגמה, הנמצא בין הנתב לבין רכיבים ברשת, לדוגמה, להשתמש בעזרים מגבירי טווח, במקרה שאתם נתקלים בבעיות קליטה שונות וכן הלאה.

בשורה התחתונה

עבודה מהבית, בדומה לעבודה במשרד, צריכה להתבסס על כלים, ציוד ואביזרים שמסוגלים להעניק לכם את מירב התנאים לעבודה שוטפת, רציפה ונטולת תקלות ככל שניתן. חשוב לזכור, כי על אף שמדובר בעבודה מהבית (או במשרד שמיקומו בין כתלי הבית שלכם), מדובר ב"עבודה" לכל דבר, ולכן, יש לייחס חשיבות וחשיבה מקדימה לתכנון, עיצוב וגיבוש המשרד הביתי באופן היעיל ביותר, ממש כאילו הייתם מתכננים משרד שנמצא מחוץ לבית. הקושי להפריד בין עבודה לחיים האישיים בבית עלול-לכשעצמו להיות קשה דיו, גם מבלי שתשימו לעצמכם רגליים בצורה של תכנון לקוי או רכישת ציוד שאינו משרת את המטרה שלכם בדרך היעילה ביותר!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *