מגזין הפתרונות של יזמקו

הקמת מערך מדפסות

בתחום המדפסות ישנו מונח שנקרא איגום מדפסות. מונח זה מתאר בניה של מערך מדפסות שיודעות לזהות אחת את השניה ולעבוד בשיתוף פעולה.

מדובר במצב בו שתי מדפסות או יותר מותקנות על אותה עמדת מחשב והן יודעות לתקשר אחת עם השניה. למשל, כאשר שולחים מסמך להדפסה במדפסת אחת והיא אינה מזינה מסיבה מסוימת (מחזור בנייר, תקלה טכנית, מחסור בדיו, עבודת הדפסה אחרת), המסמך עובר באופן אוטומטי להדפסה במדפסת הפנויה הבאה בתור בתוך מערך המדפסות.בכל מקום בו יש יותר ממדפסת אחת, והכוונה היא בעיקר לבתי עסק וחברות, מומלץ להקים מערך מדפסות על מנת להבטיח שבכל מקרה ובכל רגע נתון ניתן יהיה לבצע הדפסה תקינה של מסמך מסוים, באמצעות מדפסת שזמינה במערך.
יצירת מערך מדפסות חשוב גם על מנת לאזן עומסים בין מדפסות ולקצר את זמן ההמתנה עבור הדפסות חשובות. מומלץ מאוד לכל בעל עסק לדאוג שיהיו לו לפחות שתי מדפסות זמינות על מנת לייצר אופציה לגיבוי בכל מקרה של תקלה.

מערך מדפסות חוסך משאבים חשובים

יתרון נוסף של מערך מדפסות הוא העבודה שהמעבר של עבודות ההדפסה ממדפסת למדפסת קורה באופן אוטומטי. במקרים בהם יש כמה מדפסות אך הן לא מחוברות ביניהן, בכל מקרה של תקלה, יש צורך לבצע התקנה מלאה של מדפסת חלופית במחשב, דבר שגוזל זמן ומשאבים מיותרים, שכידוע חשוב מאוד לחסוך.
בעבר, הקמת מערך מדפסות כזה היה מסובך ודרש התקנות רבות ומסובכות. כיום, יש תוכנות ניהול מדפסות אוניברסליות שמקלות על התהליך. אין צורך בהתקנת מנהל התקן הדפסה שונה עבור כל דגם של מדפסת, אלא ניתן להשתמש באותו מנהל התקנים עבור מספר מדפסות מדגמים שונים.יצירת מערך מדפסות הוא אופציה שקימת כשירות קבוע בכל אחת ממערכות ההפעלה הנפוצות ואין צורך ברכישת תוכנה מיוחדת על מנת להקים את מערך הגיבוי להדפסה.
מומלץ לפנות לחברה שמתמחה בתחום של מדפסות על מנת לבצע את הקמת המערך בצורה הטובה והמקצועית ביותר.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.