מגזין הפתרונות של יזמקו

הקריטריונים לבחירת מדפסות משולבות

תחום המדפסות הוא אחד המושקעים והמפותחים ביותר בעולם המחשוב. אם בעבר תפקידה היחיד של מדפסת היה להדפיס מסמכים, היום יש מדפסות מסוגים שונים שמסוגלות לעשות הרבה יותר. מדפסות משולבות, מדפסות תלת-מימד, מדפסות לייזר- כולן התפתחו מאוד בעשור האחרון והפכו את המדפסת לכלי שימושי ביותר.


יש אפילו מדפסות שהן ממש בגדר גאדגטים מושקעים כמו מדפסת לסמארטפון.
מדפסות משוכללות שונות יכולות לגרום לחיסכון בעלויות לבעליהן, בעיקר כשמדובר בשימוש משרדי. למשל, ניתן היום להדפיס על מוצרים שונים מלבד נייר הדפסה פשוט, מדבקות, מעטפות, כרטיסי ביקור ועוד. כך ניתן לחסוך בהוצאות על שירותי בית דפוס. בנוסף, קיימת כמובן האופציה לרכוש מדפסת משולבת ולרכז את כל צורכי המשרד במכשיר אחד: הדפסה, צילום, סריקה ושירותי פקס.

כאן מדובר על חסכון משמעותי בעלות הרכישה והתחזוקה, שכן במקום ארבעה מכשירים שמבצעים פעילות שונות, ניתן להשקיע במכשיר אחד שיציע את כל אותם השירותים.

מה חשוב לבדוק כשקונים מדפסת משולבת

הדבר הראשון שחשוב לבדוק כמו בכל מוצר ובמיוחד במוצר מורכב כזה, הוא את נוחות השימוש במדפסת והפונקציונליות שלה ביחס לצרכים שלנו.
מדפסת משולבת הוא מכשיר מורכב שממלא תפקידים רבים, חלקן אפילו משוכללות מדי. חשוב לחפש מדפסת שמתאימה בצורה הטובה ביותר כיוון שהיא עלולה להתברר כמסובכת לתפעול ואחזקה. מלבד נוחות השימוש במדפסת, חשוב לבחון אותה ביחס לכל חלק בנפרד. הכוונה היא לבדוק כל אחד מהשירותים שהיא מציעה בנפרד ואז לשקלל את כל הנתונים ולקבל החלטה.

  • בתור מדפסת, חשוב לבדוק את יכולות ההדפסה- איכות ההדפסה, קצב הדפסת העמודים, עלות החומרים המתכלים ועוד. לשימוש משרדי נהוג היום לרכוש מדפסות לייזר משולבות ולא מדפסות הזרקת דיו, כיוון שהן נחשבות לחסכוניות יותר.
  • בתור מכונת צילום, חשוב לבדוק את יכולות צילום המסמכים- איכות הצילום, איכות הצבע המתקבלת, קצב הצילום ועוד. חשוב לדעת שמשרד שזקוק לשירותי צילום רבים לא יוכל להסתפק במדפסת משולבת ויצטרך מכונת צילום נפרדת.
  • בתור סורק, כדאי לבדוק את יכולות הסריקה- איכות הסריקה, סוגי הקבצים הנתמכים ועוד.
    בתור פקס, חשוב לבדוק איזה פונקציות קיימות במדפסת המשולבת- חיוג מהיר, חיוג חוזר, גיבוי בזיכרון, איכות שידור הנתונים ועוד.

לקריאה נוספת בנושא מדפסת משולבת

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.