מגזין הפתרונות של יזמקו

השכרה VS קניית מדפסת – מה עדיף?

כשאנחנו מנהלים משרד או משק בית פרטי, חשוב לנו ליהנות מהכלים הטובים והאיכותיים ביותר מחד, מבלי להיקלע להוצאות כבדות ועם מקסימום חיסכון מאידך. במקרים מסוימים, הגבול בין ההחלטה הזו – מה חוסך יותר ממה, נעשה מטושטש מעט. בסוגיה שנדון בה כעת – רכישת מדפסת לעומת השכרת מדפסת, זה בדיוק המצב. מצד אחד, מדפסת המשמשת באופן תדיר ומסיבי היא הוצאה גדולה, ומצד שני השכרה של מדפסת מסייעת לחסוך בהוצאות אך בכך אתם מוותרים על בעלות על המדפסת. אם אתם חוככים בדעתכם האם לקנות מדפסת או להשתמש במודל השכרה ארוך טווח, הנה כמה שיקולים שיסייעו לכם לקבל החלטה, דרך פרישת היתרונות מול החסרונות שבכל בחירה. הקרב בין השכירות לרכישה – יוצאים לדרך!

מהן היתרונות של מודל השכרת מדפסת?

עלויות התחלתיות נמוכות יותר

מקימים עסק חדש ואתם לא בטוחים מה יהיו צרכי ההדפסה שלכם? נמצאים בתקופה קצת לחוצה מבחינה תקציבית ומעדיפים שלא להיקלע להוצאות כבדות, אך לא יכולים לוותר על מדפסת לייזר או צרכי ההדפסה שלכם? השכרת מדפסת היא דרך מצוינת לחסוך בהוצאות מראש, שכן ההוצאה הראשונית של קניית מדפסת עשויה להיות גבוהה למדי. מאחר ואף חברה לא באמת יכולה לתפקד בלעדיה, השכרה היא אפשרות ריאלית ועדיפה. מדוע? בעוד שהעלות הראשונית של קניית מדפסת גבוהה, השכרת מדפסת כוללת בעיקר פיקדון ראשוני ודמי שכירות חודשיים, מה שמפנה את תזרים המזומנים שלכם לאורך זמן ומעניק מרווח נשימה משמעותי.

תמיכה טכנית

ביצוע ליסינג יכול להעניק לכם יתרון משמעותי בכל הנוגע לקבלת תמיכה טכנית. לרוב, חברות העוסקות בהשכרת ציוד משרדי בכלל ומדפסות בפרט, מעניקות גם תמיכה למוצרים שהם מחכירים – ותמיכה כזו עולה בשוק הפתוח לא מעט כסף. כשרוכשים מדפסת ולא שוכרים, משלמים בעצמנו על התיקונים וסומכים על הוראות היצרן הפזורות ברחבי הרשת, במידה ומשהו בה מתקלקל. זה עלול להיות יקר, בייחוד אם יש צורך לרכוש אביזרים חלופיים.

הוצאות דיו

כשמשכירים מדפסת, מקבלים יחד איתה גם דיו לשימוש שוטף – וכאן מדובר בחיסכון של ממש. כדאי לדעת: גם אם יש הוצאה ראשונית גבוהה על מדפסת, עלויות הדיו השוטף הן גבוהות לאין ערוך. כשאתם בוחרים לשכור ולא לרכוש מדפסת אתם חוסכים לעצמכם הוצאות רבות על רכישת דיו, שכן הדבר כלול בחוזה ההשכרה.

מעודכנים טכנולוגית, כל הזמן

הטכנולוגיה משתנה במהירות, ואם תרכשו מדפסת – ייתכן ותגלו שכעבור זמן לא רב מהרכישה, יש צורך להחליף את המדפסת ולעדכן אותה לדגם משופר, שיעמוד בצרכים של הארגון. החלפה שכזו, בעיקר אם היא נדרשת בתדירות גבוהה, שואבת נתחים גדולים מהתקציב. לא מעט ארגונים בוחרים לדחות את הרכישה למועד נוח יותר ועד שהמועד הזה יגיע – נשארים עם דגם ישן, שייתכן ולא משרת אותם טוב כל כך. כשאתם בוחרים לשכור מדפסת ולא לרכוש אחת (או יותר!), אתם יכולים לשדרג את הציוד הכולל לעתים מזומנות ובהתאם לצורך, מבלי שהדבר יהיה כרוך בשינוי משמעותי במחיר.

אפס טרחה

הזכרנו את התמיכה הטכנית המתקבלת יחד עם שכירת המדפסת, אך חשוב להדגיש כאן שוב: לא מדובר רק בתמיכה טכנית עצמאי, אלא גם בעובדה שהטיפול בתקלות לא נופלות על כתפי הארגון. המדפסת שבקה חיים? טכנאי יגיע ויטפל בתקלה. יש בעיה הדורשת התערבות או החלפת חלק מסוים? תקבלו חלק חליפי או מדפסת חדשה. אתם לא צריכים לדאוג לדבר!

רוב ספקי הציוד ישכירו מדפסות ומכונות צילום עם תוכניות תחזוקה, מה שאומר שהטרדות של טיפול בתקלות בציוד לא נופלות על כתפי השוכר. כאשר הציוד משרת את מטרתו ויש למכור אותו מחדש, הנטל לחפש קונים מוטל על הספק.

תוכניות תשלום גמישות

השקעה במדפסת, כפי שהזכרנו לעיל, כרוכה בעלויות גבוהות ודי "מהודקות". בחירה בהשכרת מדפסת, לעומת זאת, מעניקה פעמים רבות תוכניות תשלום גמישות הניתנות להתאמת אישית בהתאם לדרישות העסקיות האישיות שלכם.

מהן היתרונות של מודל רכישת מדפסת?

חיסכון לטווח הארוך

אין ספק שההוצאות על רכישת מדפסת היא לא זולה כלל, אך אפשרות ההשכרה – בייחוד כשהיא נעשית מול חברה שאינה מציעה מחירים אטרקטיביים – עולה יותר לטווח הארוך. במודל השכרה, החוכר נדרש לשלם מדי חודש על ההשכרה, וכך המחיר הסופי עשוי להיות גבוה יותר מזה שתשלמו על רכישת מדפסת.

התאמה לצרכי ההדפסה

כששוכרים מדפסת, עליכם לחתום על חוזה (לרוב שנתי) הכולל את הדגם שקיבלתם ואת צרכי ההדפסה המשוערים של העסק. לא כל עסק מסוגל לחזות את צרכי ההדפסה השוטפים של הארגון, בייחוד אם מדובר בעסקים מתחילים או חברות סטארט אפ, ולכן ייתכן ויהיו תשלומים מיותרים שלאורך זמן יתברר שאינם תואמים את הצרכים הייחודיים של העסק.

אין קנסות

בהסכם שכירות יש אפשרות לסיים את החוזה לפני הזמן אם הצרכים שלכם השתנו, אך הדבר עלול להיות כרוך בתשלום קנס על יציאה בטרם עת מהחוזה. ברכישת מדפסת אין סכנה שכזו, שכן המדפסת היא שלכם ובבעלותכם.

המתנה לתחזוקה ותיקונים

כשאתם האחראיים הבלעדיים על התיקונים של המדפסת שרכשתם (שכן היא בבעלותכם), אתם קובעים מתי יגיע טכנאי או כיצד תבחרו לתקן את התקלה. אם יש בחברה אנשים עם חוש טכני או שיש לכם זמן לעסוק בכך – אתם יכולים להשאיר את הסוגייה הזו IN HOUSE ולא להזדקק להמתנה לנציגי התמיכה של החברה.

לסיכום

כפי שאתם רואים, מודל השכרת המדפסת נחשב לגמיש יותר, מעניק לכם שקט נפשי וגם מאפשר לחברה את האפשרות להשתדרג בכל עת וליהנות מתחזוקה מינימלית. לפני שאתם בוחרים את המודל המתאים לכם – כדאי לקחת בחשבון את השיקולים השונים, לכאן ולכאן, למקם את עצמכם על הסקאלה ולערוך בחירה מושכלת. בהצלחה!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *