מגזין הפתרונות של יזמקו

מהן תשתיות תקשורת ומהו הקשר למדפסות?

אם נעצור לרגע ונסתכל על עולם המחשבים מאז המצאתו ועד היום, נראה שני דברים מרכזיים: הראשון הוא כמובן ההתפתחות הטכנולוגית האדירה שממשיכה בקצב מהיר, והשני הוא המעבר מעבודה עם מחשב אחד בלבד, לעבודה עם רשת של מחשבים ושל מכשירים נוספים. תשתיות תקשורת מחשבים הם המרכיב שמאפשר את העבודה המשותפת הזו, ויש לה תפקיד חשוב בהתנהלות התקינה של כל עסק באשר הוא.

 

ממחשב אחד עצמאי – לרשת שלמה

בשנים הראשונות של המצאת המחשב וההטמעה שלו בעולם המדע והעסקים, המחשב היה אופרציה יקרה ומסובכת. גם כאשר הומצאו המחשבים השולחניים והמחשבים האישיים, עדיין היה מדובר ברכיבים יקרים שמעטים יכלו להרשות לעצמם, אך כבר בשלבים הראשוניים האלה עלה צורך ברור מאוד של תקשורת בין המחשבים השונים – בין מחשבים של אותו העסק, בין העסק ללקוחות, בין עסקים שונים וכך הלאה.

היום לא רק שמחשבים הפכו להיות זולים, נפוצים וזמינים לכל אחד, אנו רואים גם את הצורך בממשק המחבר בין מחשבים לבין מכשירים אחרים – טלפונים סלולריים, מדפסות, מצלמות, מכונות ייצור וכך הלאה והלאה. תשתיות תקשורת מחשבים הן הבסיס שמאפשר את כל החיבורים הללו, החל מהרמה הבסיסית של שרתי העסק והחיבור של המחשבים השונים במשרד, וכלה באופרציה מורכבת המאפשרת עבודה מהבית או מכל מקום בעולם, הדפסה מרחוק, עבודה דרך הסלולר וכו'.

 

תשתיות אמינות ויציבות

אחד האתגרים הגדולים בהקמת התשתית עבור עסק הוא כמובן הקמת תשתית שתהיה אמינה, יציבה ומותאמת לנפח התעבורה והפעילות של העסק.

לדוגמה במשרדים קטנים שבהם יש מספר חד ספרתי של עובדים, מעט מחשבים ועיקר העבודה נעשית באמצעות מסמכי וורד – יש בדרך כלל צורך בשרת קטן ובסיסי יחסית, אך גם בעבור משרד קטן כזה חייבים לקחת בחשבון גורמים שונים, ולבחור שרת שיאפשר לכלל העובדים לעבוד בצורה נוחה, עם גישה מהירה לתיקיות ולקבצים השונים. היום כאשר יש יותר ויותר עבודה מהבית, זהו עוד דגש שצריך לשים אליו לב ולוודא שהמערכת תאפשר חיבור מרחוק.

פעמים רבות הפתרון הטוב ביותר הוא שילוב בין תשתיות פיזיות לבין שירותי ענן. כלומר שרת פיזי אשר נמצא במשרד או בעסק, ורכישה של שירותי ענן חיצוניים המאפשרים את החיבורים והעבודה מרחוק.

 

מה הקשר למדפסות?

למרות ההתפתחות הטכנולוגית האדירה, והעובדה שכמעט לכל אחד יש היום סמאטרפון בכיס, עדיין בכל עסק יש צורך גם בהדפסה של מסמכים שונים, סריקה, שליחה וקבלת פקסים וכך הלאה. לכן כאשר מדברים על תשתיות תקשורת מחשבים חייבים לקחת בחשבון גם את הצורך הזה, ולוודא כי המדפסות של העסק מותקנות בצורה טובה, ומאפשרות גישה לכלל העובדים הזקוקים לכך. היום חשוב מאוד כמובן גם לוודא כי יש גישה מרחוק, לטובת מי שעובד מהבית.

פן נוסף שצריך לתת עליו את הדעת הוא נושא האבטחה, ולוודא כי החיבור מרחוק מאובטח. נוסף על כך, ישנן היום מערכות אשר מאפשרות לוודא כי רק העובדים הרלוונטיים יוכלו להדפיס מסמכים מסוימים, או לוודא כי פעולת ההדפסה תחל רק כאשר העובד נמצא ליד המדפסת – כדי למנוע מאנשים אחרים להיחשף למידע רגיש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *