מגזין הפתרונות של יזמקו

מהי יעילות תפעולית וכיצד ניתן לשפר אותה?

לאורך השנים הרבה עסקים מעלים את המושג "יעילות תפעולית". מושג זה בהחלט מייצר באז נחמד, אבל למה הכוונה? 

בהגדרה, יעילות תפעולית היא היכולת של ארגון למזער בזבוז של זמן, מאמץ וחומרים ככל האפשר, תוך מתן שירותים או מוצרים באיכות גבוהה. לפעמים המשמעות היא להסיר את הצורך באנשים או להטמיע בינה מלאכותית ובפעמים אחרות, המשמעות תהיה פשוטה יותר כמו לזרז תהליכים ולהעביר את המידע מהר יותר לידיים הנכונות. 

תמיד יש הזדמנות לשפר את היעילות התפעולית, אבל בדרך כלל מתעלמים ממנה או שמים אותה בעדיפות נמוכה יותר, במיוחד כאשר יש משימות אחרות לטפל בהן. אולם הרשו לנו לומר שזו טעות. יעילות תפעולית זו הזדמנות וכל עסק צריך לנקוט פעולה בנושא ולוודא שזו לא תהיה הזדמנות שהוחמצה. 

שיפור היעילות התפעולית – זה הכרחי!

חברות גדולות יפנו לחברות רואי חשבון גדולות כדי לתכנן, לבצע ולייעל את האסטרטגיות שלהן. הן יוציאו מיליונים, אם לא מיליארדים, על שיפור היעילות התפעולית שלהן. מערכות עסקיות מתואמות משרתות את התפקיד הזה עבור עסקים קטנים עד בינוניים, הדבר המעניין הוא שאנו בדרך כלל משלמים ללקוחות שלנו כדי שיעשו אתנו עסקים. כלומר בדרך כלל, אנו מפחיתים עלויות ומפנים את הכספים האלו כדי לשלם על הפתרונות שאנו מספקים. 

מאמצים אלו יהיו מוצלחים כאשר אנו בוחנים את הכספים שמושקעים, מצמצמים הוצאות ומקצים את החיסכון שצברנו לכדי פתרון הגיוני. בתשע פעמים מתוך עשר, עיקר ההוצאות של העסק קשורות לתפעול העסק כמו למשל הדפסות או צילום מסמכים. בין אם מזיזים מכונות כדי למקסם את היעילות, מסירים התקנים שאינם נמצאים בשימוש זמן רב או מנהלים את אספקת הטונר, אפשר לקחת את כספי החיסכון ולהכניס טכנולוגיה שתייצר לנו יעילות תפעולית. 

חשוב לציין שלא מדובר בהחלפת אנשים במכונות או בטכנולוגיה, אלא על לאפשר לעסק שלכם לצמוח ללא צורך באנשים נוספים, וזהו באמת ניצחון. כיום אינכם גם צריכים לצאת מגדרכם כדי לשפר את היעילות התפעולית או להשקיע את מיטב כספכם ברכישת מיכון משרדי מהשורה הראשונה, אפשר אפילו לשכור מכשירים אלקטרוניים מתקדמים, כמו מדפסת, סורק או מכונת צילום. 

כן, השכרת מכונות צילום זו אופציה!

אם בעבר תחום ההשכרה היה מזוהה עם תעשיית הרכב, כיום המון עסקים כבר אימצו את הקונספט, ולו רק בגלל שהוא מציע לא מעט יתרונות. השכרת מכונת צילום למשל או מוצרי מיכון משרדי אחרים, תאפשר לכם להישאר מעודכנים עם הציוד והמיכון המתקדמים ביותר, בהתאם לצרכים שלכם. 

במקום להחליף את מכונת הצילום או את פתרונות ההדפסה כאשר אתם מתמודדים עם תקלות, עיכובים ובעיות, תוכלו לבצע הערכות תקופתיות ולבחון את מידת היעילות של כל המכשירים שלכם, כמו המדפסות ומכונות הצילום, כדי לגלות האם המכונות שבהן אתם משתמשים בעסק, אכן יעילות מבחינה תפעולית ועונות על הצרכים שלכם. 

בדיקה כזו חשובה, מכיוון שהיא מאפשרת לכם ליישר קו עם צרכים משתנים, להבין אם ישנם צרכים חדשים שלא מקבלים מענה, לבדוק מה רמת התחזוקה הנדרשת בעת תפעול המכונות וכיצד ניתן לחסוך בעלויות. לאחר שבדקתם, תוכלו לכתוב לעצמכם את נקודות החוזק ונקודות התורפה ולבנות תכנית התייעלות, שלעיתים תדרוש גם את חידוש והחלפת הציוד. למרבה המזל, כיום אינכם צריכים לרכוש את המכשירים החדשים ביותר, תוכלו לבחור בהשכרה לתקופה ארוכה עם שירותי תחזוקה, וכל תקופה להחליף את הציוד בציוד חדש יותר. 

האם השכרת מכונת צילום משתלמת?

באמצעות שירותי השכרה תוכלו לחדש את הציוד הקיים שלכם בכל פעם שיוצאים דגמים חדש. אך מעבר לכך, תוכלו גם ליהנות משירותי תחזוקה סדירים, כך שיהיה לכם שקט נפשי לגבי המכשירים שאתם שוכרים. שירותי התחזוקה כוללים תחזוקה מונעת וגם תיקונים של המכונות, שירות ייעוץ מקצועי המאפשרים לכם לזכות להתאמה מלאה לצרכים שלכם, ואיתם מגיעה גם האפשרות ליהנות מציוד ומיכון רב תכליתיים שמתאימים לצרכי המשרד שלכם באופן אישי. 

כיום יש מכונות כל כך מתקדמות שמשלבות המון פונקציות יעילות והכל במכשיר משולב אחד. כך שמלבד כל היתרונות התפעוליים, אתם גם יכולים לחסוך במקום, להשתמש במכשיר אחד ייעודי עבור קבוצה של עובדים וליהנות מתכונות ופונקציות מתקדמות כמו שליחת הוראה להדפסה דרך הנייד, הרשאות משתמשים, חיבור לתיבות הדוא"ל של עובדי המשרד ועוד אינספור שימושים מותאמים אישית. 

בחירה נכונה של ספקית המיכון המשרדי

אין ספק שלמכונות הצילום וההדפסה יש מקום של כבוד בכל עסק, וכאשר מחפשים לשפר את היעילות התפעולית, בחירה בציוד הטוב ביותר תהיה הכרחית. מלבד חברת המותג יש לא מעט שיקולים שיש לקחת בחשבון, במיוחד אם אתם בוחרים באופציה של השכרת מכונות צילום ואז עליכם גם לשים לב לחוזה השכירות ולכל הדברים שכלולים בתוכו. עליכם להבין מהם השירותים שתקבלו במסגרת השירות ואם ישנם שירותים שתרצו בנוסף, עליכם לבדוק אם ישנה כזאת אפשרות. 

ובשורה התחתונה, 

התייעלות תפעולית הנה חשובה, במיוחד כאשר רוצים להגדיל את הפרודוקטיביות של העובדים ואת הרווחים של העסק, יש לבחור במיכון משרדי איכותי ומתקדם. הפתרון של השכרה יכול להיות מעולה עבורכם, אם אתם רוצים להישאר מעודכנים בכל הפתרונות ההדפסה והצילום הכי מתקדמים ולקבל שירותי תחזוקה ותיקונים על בסיס קבוע, וללא הרבה טרחה ומאמצים. פתרונות אלו יקנו לכם יתרון תחרותי משמעותי ככל שהם יהיו מותאמים לצרכים של העסק באופן אישי ויאפשרו לו לזכות לחיסכון ולשביעות רצון מרבית. 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.