מגזין הפתרונות של יזמקו

מדפסות לייזר וחיתוך בלייזר – שילוב מושלם

כאשר חושבים על דפוס, חושבים בעיקר על איכות הדיו על הדף, רזולוציה ופרמטרים נוספים של איכות דפוס על הדף עצמו. אך כאשר מחפשים שימוש יצירתי במדפסות לייזר אין סיבה להגביל את עצמנו לדו מימדיות של הנייר. באמצעות עיבוד מתקדם של נייר ניתן להגיע לתוצאות מרשימות  ולהוציא את המירב מהיכולות של מדפסת הלייזר.

חיתוך בלייזר היא טכנולוגיה אחת המאפשרת להעשיר עבודות דפוס. החיתוך נעשה במכונה מיוחדת המייצרת קרן לייזר דקה וחמה מאוד הנעה לאורך משטח וגורמת לצריבה או לחיתוך החומר שמתחתיה, תלוי בסוג ובעובי, וכמובן בהגדרת העוצמה של קרן הלייזר. העבודה של המכונה היא מהירה מאוד, ואינה דורשת הכנה יקרה של תבניות כמו מכונות מסורתיות. בכך היא דומה לדפוס דיגיטלי, המאפשר גמישות מירבית, עבודה בכמויות קטנות, וביצוע שינויים בין כל פריט.

הדפסת חומרי שיווק מתקדמים

כרטיסי ביקור איבדו מזוהרם בעידן הדיגיטלי, וכך גם ברושורים ואמצעי שיווק מסורתיים אחרים.  אם בעבר איכותם הייתה סימן ליוקרת החברה שהפיקה אותם, כיום הם הפכו בעיקר לפתקי תזכורות המחזיקים מידע עד שיועברו למחשב או לנייד, "שלח לי במייל" הפך להיות המשפט השולט. אבל זה לא חייב להיות כך, אמצעי שיווק יכולים להפוך לכלים חשובים, אם רק משקיעים חשיבה כיצד להפוך אותם לזכירים ומיוחדים – יוצאים מהקופסא. כך לדוגמא, ניתן להדפיס במדפסת הלייזר שלכם על גבי נייר עבה ואיכותי את הפרטים והעיצוב, ולאחר מכן באמצעות חיתוך בלייזר ניתן להעשיר את העיצוב באמצעות חיתוך כיתוב מובלט או פניה אישית. ניתן גם לחתוך לוגו או כל סימול אחר שיעשיר את חווית הקריאה של המקבל.

פאזלים ומשחקים קטנים

שימוש מעניין של חיתוך בלייזר הוא יצירה של משחקים קטנים ומשעשעים. באמצעות חיתוך חכם ומתוכנן ניתן ליצור קווי פירוק של חלקים מהדף, כמו חלקים של מטוס להרכבה, ובאמצעות התאמה של חריצים לאפשר הרכבה של החלקים לצורות תלת מימד. משחקים אלה יכולים לשמש חומרי שיווק מתקדמים, שיגרמו למעורבות של המקבל, יעלו חיוך על פניו, וכמובן יגרמו לו לזכור את החברה.

דפוס למיתוג: חיתוך שבלונות ומדבקות

הדיוק של הלייזר מאפשר חיתוך של שבולונות דקות מאוד בטווח עצום של צורות, ללא חשש לקריעת הדף. שבלונות יכולות לשמש למגוון שימושים, החל מעיצוב משרד, דרך הוספת חתימה אישית לכל מוצר או אריזה היוצאת מהחברה, לדוגמא סימול מארז דבש היוצא מבוטיק המתמחה במוצרים אורגניים. ניתן גם לשלב את החיתוך עם דפוס לייזר של מדבקות, וליצור מדבקות מעוצבות בצורות שונות. לדוגמא, חיתוך מדבקות בצורת דובי להעשרת המיתוג של מוצרי ילדים.

עולם הפוסט- דפוס הוא עולם שלם ומרתק של יכולות שכדאי להכיר כדי להעשיר את עבודות הדפוס בליייזר. כמובן שהלייזר הוא כלי מתבקש להמשיך ולעבוד איתו לשם כך, אך קיימות מכונות ואמצעים רבים שיכולים לסייע במשימה ליצור אמצעי שיווק, מיתוג ומכירה טובים ויעילים יותר מהדף הפשוט.

לקריאה בנושא מדפסות לייזר:

כל מה שרציתם לדעת על מדפסת לייזר 

איך באמת עובדת מדפסת לייזר

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.