מגזין הפתרונות של יזמקו

כיצד תיצרו חלל עבודה נח בתוך הבית?

מעוניינים לעבוד מהבית, אבל זה לא מסתדר כפי שחשבתם? לא מוצאים מקום מתאים? אין שקט? לא מצליחים להתארגן ביעילות, עם כל מה שדרוש לכם לשם כך? אכן, בית הוא מקום שבנוי מראש לחיים הפרטיים, כשם שמקום עבודה בנוי מראש לעסקים. לא תמיד קל לשלב בין השניים, אך יש לכך פתרונות רבים.

 

פינה משלכם

עמדת עבודה בבית, מוטב שתהיה נפרדת ומוגדרת היטב. זאת, גם אם העבודה מהבית היא חלקית ולא בכל יום. בדירות קטנות יחסית, ישנו אולי פיתוי גדול לפעול אחרת – להפוך שולחן מסוים לעמדת עבודה, שעליה מניחים לפטופ בשעת הצורך. פתרון מאולתר שכזה לא מומלץ. הפרודוקטיביות והנוחות המרביים, מושגים כאשר יש מקום מוכן וקבוע לעבודה מהבית, גם אם הוא קטן יחסית. בצורה כזו, תוכלו לשפר אותו בהדרגה.

 

לעשות סדר

אחרי שיש לכם פינה משלכם, חשוב לסדר את מקום העבודה בצורה יעילה ונוחה. למשל

  • לפנות מקום – לא כל הציוד חייב להיות אצלכם בבית. אם אתם למשל משתמשים בפקס לעתים נדירות מאוד, תוכלו לשלוח פקס דרך שלל אפליקציות לנייד ותוכנות מחשב ייעודיות, אין צורך לרכוש מכשיר לשם כך. אם אתם זקוקים באופן זמני למכונת צילום ולא משתלם לכם לרכוש אחת, תוכלו למצוא מכונת צילום להשכרה.
  • מיקום לפי תדירות השימוש – מה שנדרש לעתים רחוקות, אפשר למקם הרחק מכם. מכשיר פקס למשל.
  • שימוש בצבע – לסדר קלסרים לפי צבעים.

 

לחשוב פרודוקטיביות

בציוד עמדת העבודה שלכם, כדאי לחשוב מראש על היבטי הפרודוקטיביות של כל דבר. צג שניתן לסובב למצב אנכי, מתאים יותר עבור משימות רבות. מערכת ראש תשחרר לכם את הידיים. לגבי אביזרים כמו מערכת ראש, חשוב גם לתכנן את עמדת העבודה לשימוש מהיר ונוח בה. כך שלא תצטרכו בכל פעם לחפש אותה, לגשת לצידו האחורי של המחשב, להיזכר איזה תקע מתחבר למי מהשקעים וכדומה.

 

לנצל את העזרים שמסביב

שינוי הוא המפתח החשוב ביותר לבריאות, בעבודה ממושכת בישיבה. גם אם תישבו בתנוחה המושלמת מבחינה ארגונומית, ישיבה ממושכת באופן כזה לא נוחה ולא בריאה. לכן חשוב לשנות את אופן הישיבה ומדי פעם לקום ולזוז. תוכלו למקם בקרבתכם חפצים שונים, אשר יעודדו פעילות בהפסקות אלה. אם יש לידכם חצר עם כדור וסל שמחובר לקיר, אתם באופן טבעי תשחקו איתו. אם יש מתח, הדבר יעודד לבצע קצת עליות מתח. אופניים? צאו לסיבוב קצר. מגוון עזרים כאלה, יהיה אפילו יותר טוב. כך תצמצמו שעמום בהפסקות ותעודדו עצמכם לבצע פעילות גופנית.

 

טיפים נוספים

עם הזמן, תגלו שישנם אינספור טיפים שימושיים נוספים, דרך ניסיונם של אחרים וגם מניסיונכם. אלה כמה דוגמאות נוספות:

  • אחסון אנכי – ניצול מרבי של הקירות ליד עמדת העבודה. ניצול חלקם העליון של ארונות ואף הצבת קופסאות אחסון על גבי ארונות.
  • מחיצה ניידת – שימוש במחיצה ניידת לשם הפרדת אזור העבודה.
  • מה עושים עם הרעש? – כדאי לקחת בחשבון בידוד רעש, כולל עבור שיחות טלפון עסקיות.
  • שימוש חכם באור – שליטה בעוצמת האור החיצוני והפנימי, כמו גם כיוונו ביחס אליכם. מוטב להימנע מאור שמגיע ישירות מול העיניים וכדאי לשקול שימוש בוילונות.
  • מעט על ארגונומיה – כדאי ללמוד היבטים מעשיים של תחום הארגונומיה. למשל, לבדוק את מצב הכתפיים שלכם תוך כדי הקלדה – האם הן מורמות ולמה? מומלץ במיוחד לעבוד בעמידה, לפחות חלק מהזמן.
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *