מגזין הפתרונות של יזמקו

מספר מאפיינים שמבדילים בין מדפסות

ההתפתחות הגדולה בעולם המחשבים בעשורים האחרונים הביאה לצמיחה גדולה בתחום הציוד ההיקפי בכלל ובתחום המדפסות במיוחד. כיום יש אין ספור סוגים של מדפסות ממגוון חברות שמתמחות בתחום.
איך נדע להבדיל ביניהן? מהן הקטגוריות הקובעות את איכות המדפסת? איך נדע מה לבחור בבואנו לרכוש מדפסת שתתאים למטרותינו?

על מנת לעשות קצת סדר בעומס המידע, נפרט כאן את הקריטריונים המרכזיים שמבדילים בין מדפסות שונות.

1. מהירות וכמות ההדפסה- כל מדפסת והיכולות שלה. מהירות המדפסת נמדדת על פי כמות העמודים שביכולתה להדפיס בדקה אחת.

2. שיטת ההדפסה- ישנה הפרדה בין מדפסות לייזר ומדפסות דיו, כל אחת ויתרונותיה.

3. צבעוניות המדפסת- הכוונה היא למדפסת שמדפיסה רק בצבעים שחור-לבן או שיש לה יכולות הדפסה בצבע.

4. צפיפות ההדפסה- איכות ההדפסה נקבעת על פי צפיפות ההדפסה. ככל שנכנסות יותר נקודות באינץ' אחד כך איכות ההדפסה נחשבת לגבוהה יותר.

5.עלויות אחזקה- מדפסת היא מוצר רב שימושי.איכותה נמדדת בין השאר ביכולתה להחזיק מעמד לאורך זמן. אחד מהדברים שקובעים את עלות האחזקה, מעבר לעלות הראשונית של רכישת המדפסת הוא כמות ועלות התיקונים להם תידרש המדפסת. בנוסף, חשוב מאוד האם מדובר במדפסת דיו או לייזר, כיוון שההוצאות על דיו או טונר הן מאוד שונות.

6. אמינות- מידת האמינות של מדפסת נקבעת בעיקר על פי יכולת העמידות שלה. אם נבחר מדפסת מתאימה להיקף השימוש שלנו, היא אמורה להחזיק מעמד זמן רב תוך תחזוקה שוטפת.

אז איך נבחר מדפסת בסוף?

העיקרון המוביל בבחירה של מדפסת לבית או למשרד הוא שהלקוח צריך לדעת לאפיין את צרכיו לפני הרכישה. יש מגוון בלתי נדלה של מדפסות בשוק, חלק גדול מהן טובות ואמינות, מבתי היוצר של יצרנים גדולים ומוכרים. הדבר החשוב ביותר הוא לדעת מה אנחנו צריכים מהמדפסת. לכל אחד מתאימה מדפסת מסוג אחר. מדפסת דיו בדרך כלל מתאימה יותר לשימוש ביתי בעוד מדפסת לייזר תתאים בדרך כלל לשימוש משרדי יותר. מדפסת צבעונית מתאימה יותר לאנשים שיש עבורם משמעות לאלמנטים גרפיים ואחרים יכולים להסתפק במדפסות שחור-לבן. המפתח לבחירה הנכונה נעוץ בכך שאנו נדע מה אנחנו מצפים שהמדפסת שנקנה תספק לנו וכמובן לרכוש אותה במקום אמין ומוכר בתחום מדפסות שיוכל לספק לנו שירות ואחריות לאורך זמן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.