מגזין הפתרונות של יזמקו

רכישת מדפסת משולבת

ההתפתחויות הטכנולוגיות בשנים האחרונות הביאו לפיתוחם של מכשירים משוכללים שונים בתחום שירותי המשרד ושינו גם את עולם הרכש בתחום. כאשר רוכשים ציוד למשרד חדש, או משדרגים ציוד קיים,  אחת ההתלבטויות היא לגבי רכישת מדפסות ומכונות צילום. בעבר, האופציה היחידה של חברה שהייתה זקוקה לשירותי דפוס וצילום הייתה לרכוש מדפסת ומכונת צילום בנפרד. מזה כמה שנים ניתן למצוא בשוק מדפסות משולבות שמסוגלות לספק מגוון של שירותים במכשיר אחד. למעשה, ניתן לוותר היום על מכונת צילום, סורק ופקס על ידי רכישה של מדפסת לייזר משולבת איכותית שמציעה את כל השירותים הללו. אך מדפסות משולבות אינן מתאימות לכל משרד ועל מנת להחליט אם כדאי לרכוש אותן, חשוב לברר ולאפיין היטב את הצרכים המשרדיים של העסק.

בירור צרכים לפני רכישת מדפסת

ברור כי למדפסת משולבת ישנו יתרון אחיד שמתאים לכולם והוא הקומפקטיות שלה. מדפסת משולבת חוסכת הרבה מקום וגם כמובן חוסכת עלויות של רכישת מכשירים נפרדים. אך במידה ובתהליך אפיון הצרכים מגלים כי אחת הפונקציות חשובה יותר ויש בה צורך משמעותי, בהחלט כדאי לשקול רכישה של ציוד נפרד בכל זאת.

כמו כל מכשיר המשלב מספר פעולות, גם מדפסת לייזר משולבת מסוגלת לספק כל אחד מהשירותים שהיא מציעה ברמה בסיסית יותר. אם למשל צרכי העסק דורשים צילומים ברמה אינטנסיבית ומקיפה, כדאי לשקול בכל זאת רכישה של מכונת צילום בנפרד. כל מכשיר נפרד יכול לספק היקף פעילות גדול יותר ובאיכות טובה יותר. ניתן לומר שמדפסות משולבות מתאימות יותר למי שמגדיר את השימושים שלו כבסיסיים או ממוצעים, אז בהחלט אפשר ליהנות מהיתרונות הרבים שהיא מציעה.

מי שמתקשה להחליט לגבי רכישת מדפסת משולבת יכול לבחור בין מגוון מסלולי השכרה או ליסינג שמציעות החברות השונות. ניתן לקבל היום שירותי הדפסה באמצעות השכרת מדפסות לייזר מבלי לרכוש אותן  וכך ניתן אולי לבחון את התאמתה של מדפסת משולבת לעסק, מבלי להתחייב לרכישה יקרה.

לקריאה נוספת בנושא מדפסת משולבת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *