מגזין הפתרונות של יזמקו

כל מה שרציתם לדעת על דיו וטונרים

אתם רוצים לרכוש מדפסת חדשה, אך מהר מאוד מבינים שהדרך אל הבחירה הטובה ביותר עבורכם עוברת דרך ביצוע מערך שיקולים נוסף – הדיו או הטונר שהמדפסת שלכם צריכה כדי לעבוד. מה הקשר בין דיו לטונר? מה ההבדל ביניהם? כיצד הם משפיעים על בחירת מדפסת למשרד ואולי מוטב שתשקלו השכרת מדפסות ולא רכישה? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על דיו, טונרים ומה שביניהם.

רגע לפני רכישת המדפסת

לפני שאתם רוכשים מדפסת, חשוב לקחת בחשבון את ההוצאות המשוערות שעתידות להיות לכם על אמצעי ההדפסה – הדיו או הטונר. מדוע? המדפסת היא ההוצאה הראשונית שתבצעו. כמובן שחשוב לבחור במדפסת איכותית, עם אחריות וכזו שמתאימה לצרכים העסקיים או הפרטיים שלכם – אך בפועל, לאחר ההוצאה הראשונית הזו תצטרכו עדיין לשלם מדי תקופה על הדיו או הטונר שבעזרתו מדפיסים. כדי להבטיח שההדפסה תהיה איכותית, חשוב להשתמש רק באמצעי הדפסה מקוריים בלבד, התואמים את סוג המדפסת.

מחיר הדפסה לפי עמוד

כל מחסנית דיו מיועדת לספק כמות מסוימת של הדפסות, וזהו האופן הטוב ביותר שיאפשר לכם לדעת האם מדובר במדפסת חסכונית או לא. ככלל, דעו כי כל יצרן לרוב יציין כמה דפים כל מחסנית דיו תייצר עבורכם. כמובן שלא מדובר במדע מדויק, אלא בדרך לקבל הערכה טובה וחישוב גס. 

החלפת דיו בודד או החלפת כל המחסניות?

כשמחסנית הדיו מסיימת את עבודתה והדיו בה אוזל – זה הזמן להחליף למחסנית חדשה. בהקשר זה חשוב לדעת כי יש מדפסות המאפשרות החלפה של מחסנית דיו אחת בלבד בכל פעם, ברגע שהיא אוזלת, ואחרות דורשות תחלופה של כל המחסניות – גם אם רק מחסנית אחת בלבד אזלה. כמובן שמדובר בשיקול כלכלי חשוב הנגזר מבחירת המדפסת המתאימה, לכן קחו זאת בחשבון לפני הרכישה והקפידו לבדוק האם מדובר במדפסת המאפשרת לכם שליטה על החלפת כל המחסניות או מחסנית אחת בלבד. 

אחת ולתמיד: מה ההבדל בין דיו לטונר?

טכנולוגיות הדפסה משתכללות באופן מהיר במיוחד. כיום, קל יותר לרכוש מדפסת איכותית, מהירה ומתקדמת – מבלי להשקיע סכומי עתק בהוצאה. עם זאת, לא תמיד ברור לנו איזו סוג מדפסת אנו זקוקים – ומהו סוג הדיו או הטונר הנלווה לרכישה, זה שישמש אותנו לאורך שנים. מספיק שהבחירה שלנו לא תהיה מתאימה לצרכים המדויקים שלנו, ואנו עלולים להיקלע להוצאות גבוהות במיוחד על החומרים המתכלים למדפסת: דיו או טונר.

ההבדל בין השניים הוא בטכניקת ההדפסה בה עושים שימוש – ובאופן טבעי, הדבר משפיע גם על סוג המדפסת הנבחרת. דיו משמש במדפסות העובדות בטכניקת הזרקת דיו וזהו מעין נוזל הזורה פיגמנטים מסוימים של צבע. טונר, לעומתו, הוא מעין אבקה דקה המשמשת במדפסות לייזר.  

בהקשר זה חשוב לציין כי גם מדפסות הזרקת דיו וגם מדפסות לייזר משמשות להדפסות ביתיות ומסחריות ולמגוון צרכים – בין אם מדובר בהדפסת תמונות שצולמו בטלפון הנייד שלכם ובין אם מדובר בפרוטוקול מסחרי עם עשרות עמודים, ההבדל העיקרי הוא, כאמור, האופן בו החומר "מיושם" על הנייר עצמו וטכניקת ההדפסה.

ולחדשות בהרחבה 

מדפסות הזרקת דיו עובדות בטכניקה המשחררת טיפות דיו זעירות דרך חורים קטנטנים – ומשם לנייר. החורים הללו דומים לזרנוקי מים קטנטנים, הנדלקים ונכבים אלפי פעמים בשנייה. המדפסת שולטת בכל אחד מהחריצים הללו ו"יורה" דיו בתבניות מדויקות מאין כמוהם, בהתאם לקובץ המודפס. את הדיו ניתן לחלק לשתי קטגוריות עיקריות – דיו על בסיס פיגמנט ודיו על בסיס צבע. צבעי דיו על בסיס צבע מורכבים מסדרת צבעים המומסת בנוזל ואילו צבעים המבוססים על פיגמנט עושים שימוש באבקה דקיקה ההופכת בהדפסה לנוזל. אם תרצו לדעת יותר מזה – כנראה שלא ממש תצליחו לגלות, שכן חברות ההדפסה שומרות על פורמולת הדיו שלהם בקפדנות יתרה.

ומה לגבי הטונר?

טונר עשוי ברובו מפוליאסטר טחון ודק, שהוא סוג של פלסטיק. ממש כפי שמכנסי טייץ צמודים לרגליים שלנו – כך גם אבקת פוליאסטר יכולה לאחוז מטען סטטי באופן הרמטי. במדפסות הללו נוצרת תבנית אלקטרוסטטית (כן, כן…) של תוצר ההדפסה הרצוי, אותו ממקמים על גבי תוף מתכת מסתובב המצויד במטען חשלי. כעת, המחסנית מפזרת את הטונר על התוף, אך הוא נדבק רק למקומות הרצויים, בהתאם לדוגמא הנבחרת של הטקסט או התמונה. גם המדפסת טוענת את גיליונות הנייר כשהם עוברים במכונה. כשדוגמת ההדפסה מסתלסלת על גבי התוף, היא שולפת את הטונר הטעון בדוגמה המדויקת שלכם ובאותו הרגע פיוזר חם ממיס את התבנית ההרמטית – את התוצאה אתם רואים די מהר, בצורת טקסט או תמונה, בשיא הדיוק שיש וללא פיזור כתמים על גבי הדף.

שאלת השאלות: מדפסת הזרקת דיו או לייזר?

לאחר שהבנו מה ההבדל בין דיו לטונר ובאיזו מדפסת כל אחת משתי הטכנולוגיות הללו מיושמות – הגיע הזמן לעבור למישור המעשי: באיזו מדפסת כדאי לבחור? הזרקת דיו או לייזר? מדפסות הזרקת דיו נחשבות לזולות יותר והטכנולוגיה שבה הן עושות שימוש איכותית מאוד. ומה בדבר מדפסת לייזר? גם לה יש את היתרונות שלה, הבאים לידי ביטוי בחוזק, אפשרויות הדפסה מרובות יותר ושימוש בטכנולוגיה מתקדמת. במילים אחרות: כדי להבין מהי המדפסת הנכונה ביותר עבורכם, חשוב שתנתחו את הצרכים שלכם בהתאם לפרמטרים שונים – חשבו האם אתם זקוקים למדפסת לצרכים עסקיים או פרטיים, כמה אנשים היא משמשת, מהי המהירות שאתם זקוקים לה, כמה אתם מוכנים להשקיע במדפסת עצמה ומהן הוצאות ההדפסה המשוערות שלכם – ולא פחות חשוב: האם אתם מתכננים לעשות שימוש בעיקר בהדפסות צבעוניות או שחור לבן. לאחר שתבחנו את הפרמטרים הללו, תוכלו לרכוש מדפסת חדשה – ולהתחיל ליהנות ממנה! בהצלחה!

הטיפ של יזמקו! 

בסופו של יום התעסקות עם טונרים ודיו במשרדים יכולה להיות מתישה וגם בזבוז זמן לא קטן, לכן אנו מציעים לכם להצטרף לשירות של יזמקו ולא תצטרכו לרכוש טונרים או דיו. שירות המיכון המשרדי של יזמקו פועל בשיטה שבה שאתם מקבלים את המדפסות/מכונות הצילום ומשלמים רק בעבור הכמות אותם צרכתם, זה קורה על פי השיטה של עלות לפעימה, כמה שתדפיסו זה כמה שתשלמו. מעבר לכך תקבלו את כל ההטבות של יזמקו הכוללים שירות תיקונים מהיר – צרו איתנו קשר לפרטים נוספים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *