מגזין הפתרונות של יזמקו

כל מה שצריך לדעת על מדפסת

כשנמצאים בתחום כמו שלנו כל כך הרבה שנים, קל לשלוף מושגים כמו מדפסת משולבת, טיונר או הזרקת דיו מבלי לדעת שלא מדובר בהכרח במושגים מוכרים לכולם. בדיוק לשם כך החלטנו ליצור מדריך מסודר המאגד את כל מה שחשוב לדעת על עולם המדפסות. המדריך הזה רלוונטי לכל מי שמבקש להרחיב את ידיעותיו בתחום וכמובן לכל מי שמעוניין לרכוש מדפסת חדשה ולא יודע מה חשוב לבדוק. בואו נצא לדרך!

דף 3A לעומת דף 4A – מה ההבדל?

אם אתם שומעים אנשים שמדברים על מדפסת 3A או 4A ולא ברור לכם במה מדובר, אנחנו כאן כדי לעשות סדר. למעשה, הכוונה ב"כינויים" הללו הוא לגודל הדף המרבי עליו יודפס המסמך, או אותו תוכלו לצלם או לסרוק. מדפסת 4A למשל מסוגלת להדפיס על נייר בגודל 4A (דף נייר סטנדרטי) ואילו 3A מבצעת הדפסות על נייר גדול יותר.

כדי לדעת מה מתאים לכם, חשוב פשוט לבדוק מהם הצרכים המשרדיים או האישיים שלכם. אם אתם משתמשים בקביעות בהדפסת מסמכים לצורך מטרות הנדסיות, הכת חוברות, תפריטים או כל עיצוב המצריך הדפסה על דף גדול יותר – סביר להניח שתזדקקו למדפסת 3A (בנוסף לצרכים נוספים, כמו יכולת חירור, הידוק וכדומה). לעומת זאת, אם ההדפסות שלכם מסתכמות בשימוש שוטף על דפים רגילים ללא צרכים מיוחדים, הרי שמדפסת סטנדרטית תתאים יותר.

מה זה מדפסת הזרקת דיו ומדפסת לייזר?

זו אחת השאלות שאנו נשאלים הכי הרבה, ובצדק. יש בלבול רב בכל הנוגע לשימוש בין שתי המדפסות הללו. אז בואו נעשה סדר, ונתחיל מאופן הפעולה שלהן. מדפסת הזרקת דיו פועלת באמצעות הזרקת דיו דרך סילונים או חורים קטנים על גבי הנייר. לעומתן, מדפסות לייזר נשענות על טכנולוגיה המשלב בין חום, אבקה וחומרים נוספים היוצרים את ההדפס הרצוי. כשהאבקה נקשרת לנייר, היא מסוגלת לייצר הדפסים ברזולוציה גבוהה.

ההבדלים נעוצים לא רק בטכנולוגיה בה משתמשים בכל אחת מהמדפסות, אלא גם בעלות המדפסת. מדפסת לייזר לרוב תהיה יקרה יותר מאשר מדפסת לייזר, אך היא גם תהיה מסוגלת לעבוד מהר יותר ולספק כמות גדולה יותר של הדפסות בזמן נתון לעומת מדפסת לייזר.

מהי מדפסת משולבת?

מדפסת משולבת מציעה כמה סוגי טכנולוגיות במכשיר אחד. במדפסת אחת יש גם אמצעי הדפסה שונים וגם סורק מובנה, כך שהיא מצוינת לאלו מכם שזקוקים לשתי הטכנולוגיות האלו אך לא רוצים שהן יתפסו להם מקום פיזי מיותר במרחב. זהו פתרון מעולה, אטרקטיבי יותר במחיר וגם איכותי מאוד.

כמה מספרים יש על מדפסת אחת! מדוע זה כך?

הדבר הכמעט ראשון שתוכלו לשים לב אליו אם תחקרו מדפסת באופן פיזי, הוא שעל כל אחת מהן יש מספר סידורי ארוך המורכב מסדרת מספרים אקראית. לרוב, המספרים הללו הם מספרי יצרן המציינים את מספר הדפים שהמדפסת מסוגלת להדפיס בדקה ואת המהירות שלה.

האם יש מדפסות שמדפיסות משני הצדדים?

בהחלט, ואם אתם זקוקים לשירות שכזה – זהו פתרון מעולה ונוח מאוד. לא מעט משרדים ובתי עסק צריכים פעמים רבות להדפיס משני צדי הדף, אם לצורך חסכון בדפים ואם לצורך הדפסה שנראית מקצועית יותר. במקרה זה, העדיפו תמיד מדפסת שעושה את הדבר הזה באופן אוטומטי. כך אתם לא צריכים לקחת את הדפים שהודפסו ולהכניס אותם שוב למדפסת מצידם השני, אלא המדפסת תדע לעשות זאת באופן אוטומטי. הכי יעיל, הכי מתקדם, הכי חסכוני והכי נוח.

התאמה מיטבית לגודל המסמך

אם אתם רוצים להדפיס מסמכים בגדלים שונים, חשוב שהמדפסת שלכם או מכונת הצילום ידעו להגדיל ולהקטין את המסמך באופן אוטומטי. מעבר לגודל המסמך הסטנדרטי, יש הרבה דגמי מדפסות חדשות שמסוגלות לטפל בגדלי נייר שונים, רזולוציות מגוונות ובפונטים בגודל שונה. לכן, לפני שאתם רוכשים מדפסת חדשה, חשוב לבדוק את גודל המסמך הרלוונטי או את סוג המסמכים השונים שתזדקקו להם ואז לוודא שהמדפסת שתרכשו תהיה מסוגלת להתמודד עם זה , באמצעות הדפסה על כרזות גדולות, ברושורים קטנים יחסית ועוד.

מהו שירות השכרת מדפסת? האם זה כדאי?

אם בעבר היה ניתן רק לרכוש מדפסת ולהחליף אותה מפעם לפעם כשהטכנולוגיה מתחדשת או כשהמדפסת מתקלקלת, הרי שהיום זהו בהחלט לא הפתרון היחיד. כיום קיים שירות של השכרת מדפסות או מכונות צילום, בעיקר לצרכים משרדיים, החוסכות את הצורך ברכישה חוזרת ושומרת את הטכנולוגיה שלכם תמיד מעודכנת. במסגרת השירות, מקבלים מהחברה את הדגם הרצוי ועושים בו שימוש שוטף. במקרה בו יש תקלה במדפסת, יש שירות תיקונים הכלול במסגרת ההשכרה. במקרה שרוצים להחליף למדפסת חדשה, ניתן לעשות זאת באופן פשוט וקל.

עבור לא מעט ארגונים, מדובר בפתרון מושלם שחוסך להם המון זמן, כסף ומשאבים נוספים. כשאתם בוחרים לשכור מדפסת ולא לקנות אחת, ובוודאי כשמדובר בצי מדפסות שישרת את כל צרכי הארגון, אין לכם זמן להתעסק עם תקלות ואתם לא רוצים לדאוג במקרה של צורך מחודש להחליף את המדפסות. אתם רוצים שירות שיעבוד באופן כמעט אוטומטי, יעניק לכם בדיוק את מה שאתם זקוקים ויחסוך לכם את הצורך להתעסק איתו באופן תדיר. חשוב לזכור: החלק של רכישת המדפסת הוא החלק הקל והזול ביותר במערך הבעלות על מדפסת. החלק היקר יותר הוא זה שהולך איתכם לאורך זמן – האחזקה, התיקונים, השירות, רכישת הדיו באופן שוטף ועוד.

לסיכום

לפני שרוכשים מדפסת, חשוב לקחת בחשבון מספר דברים: טכנולוגיה מתקדמת המתאימה לצרכים שלכם, הגדרת הצרכים שלכם באופן מדויק והחלטה האם לשכור או לקנות מדפסת. אם אתם עדיין מתלבטים ולא בטוחים מה ישרת אתכם באופן המיטבי – אנחנו כאן בשבילכם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *