מגזין הפתרונות של יזמקו

סקירת סוגי המדפסות בשוק

והנה הגיע הרגע הזה, בו הבנתם שאין מנוס – לא תוכלו להמשיך לעבוד על הדוחות בלי להדפיס אותם: הגיע הזמן לבחור מדפסת למשרד. חיפוש מהיר בגוגל ילמד אתכם שיש לא מעט סוגי מדפסות ואינספור דגמים המציעים פיצ'רים שונים. כיצד תבחרו את המדפסת המתאימה לכם ביותר? איך תדעו מהן התכונות הנכונות לכם יותר ועל איזה אפשר לוותר? כדי לענות על השאלה הזו, כדאי להכיר את סוגי המדפסות הנמכרות ביותר בשוק. הנה הם לפניכם על קצה המזלג.

מדפסת הזרקת דיו

מדפסת הזרקת דיו היא אחת מסוגי המדפסות הנפוצות ביותר בשוק. הטכנולוגיה עליה היא מבוססת היא הזרקה של זרמי דיו זעירים, מעין טיפות דיו הנטמעות על הנייר המודפס, מתוך מכשיר הנע על פני הדף, כשהדף מתקדם לאיטו במדפסת. 

מדפסות הזרקת דיו מסוימות משתמשות בגוף חימום כדי לחמם את הדיו ולשלוח אותו לכיוון הנייר, בעוד שאחרות עושות שימוש בטכנולוגיה המבוססת על כוח או מטען חשמלי המפעיל את הדיו ומעביר אותו אל הדף. 

לרוב, כדי להשתמש במדפסת הזרקת דיו נעשה שימוש במחסניות דיו הניתנות להחלפה, מעין מחסניות פלסטיק שניתן להסיר, להשליך או למחזר כשהן מתכלות, ולהחליף בחדשות. 

תג המחיר הנלווה למדפסות הזרקת דיו לא גבוה במיוחד, ולכן הן פחות פופולריות בשימוש משרדי. החיסרון העיקרי שלהן הוא שמחסניות הדיו נחשבות ליקרות יחסית. 

מדפסת לייזר

חלופה נפוצה למדפסת הזרקת דיו היא מדפסת לייזר. הטכנולוגיה עליה היא מבוססת היא – באופן לא מפתיע – לייזר, וכך זה עובד: המטען החשמלי עובר דרך התוף, בתוך המדפסת. התוף מתגלגל בדיו, הנמשך בתורו למטען החשמלי – וכך הוא גם עובר לנייר, ו"נאפה" עליו באמצעות מכשיר חימום הנקרא פיוזר.

מבחינה היסטורית, בעבר מדפסות לייזר היו מדפסות בצבע שחור בלבד, אך ככל שחלפו השנים הפכו מדפסות הלייזר הצבעוניות לנפוצות יותר, באופן טבעי. לרוב הן יהיו מהירות יותר בהשוואה למדפסות הזרקת דיו ולכן הן גם פופולריות יותר במשרדים או בסביבות אחרות בהן יש דרישה להדפסה בתדירות גבוהה או של מסמכים ארוכים. 

אם אתם תוהים האם מדובר במדפסת המתאימה לצרכים שלכם, כדאי לבחון את היתרונות המייחדים את סוג המדפסת הזו.

הודות לטכנולוגיית הלייזר, ההדפסה מתנהלת באופן הרבה יותר מהיר. בנוסף, מאחר ולקרן הלייזר יש קוטר קבוע, אנחנו משיגים בכך גם דיוק רב – מבלי לבזבז דיו שלא לצורך.

גם מבחינת המחיר יש כאן שיקול שראוי לחשוב עליו. על אף שמדפסת לייזר נחשבת ליקרה יותר בהשוואה למדפסת הזרקת דיו, הדיו זול יותר. זאת אומרת שעלויות התפעול לאורך זמן זולות יותר. זו גם אחת הסיבות שבגללה במשרדים מעדיפים להצטייד במדפסת לייזר ולא במדפסת הזרקת דיו – לאורך זמן זהו פתרון משתלם הרבה יותר, הנותן תוצאות יעילות, מהירות ומדויקות, בעלות נמוכה יותר. 

ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, מחיריהן של מדפסות הלייזר ממשיך לרדת, והביצועים ממשיכים לעלות בהתמדה. היום ניתן לראות לא מעט דגמים חדשים עם יישומים טכנולוגיים עדכניים ועיצובים מתקדמים. 

מכונות צילום

איסוף תמונות מודפסות לא נפוץ כשהיה בעבר, זאת הודות למדיה החברתית והכלים הדיגיטליים האחרים לשיתוף תמונות באופן מקוון. 

חלק ממדפסות הצילום הנמכרות היום הן למעשה מדפסות הזרקת דיו המצוידות בתכונות ייחודיות, כשהעיקרית שבהן היא מחסניות נפרדות לצבעים ולפיגמנטים שונים, במטרה להפוך מקובץ דיגיטלי לתמונה איכותית. לרוב מדפסות אלו יהיו יקרות יותר בהשוואה למדפסות הזרקת דיו סטנדרטיות, אך הודות לאיכות הגבוהה – לא מעט אנשים מוצאים את ההפרש במחיר כאטרקטיבי ומשתלם עבורם.

יש גם מדפסות המיועדות לצילום תמונות המבוססות על טכנולוגיה שונה מעט, הכוללת חימום של הצבע והקרנתו על הנייר המודפס. התוצאה, במקרה הזה, היא של תמונה חיה יותר ואיכותית יותר ולכן לרוב נעשה בה שימוש כשנבקש להדפיס על נייר שהוא לא 4A סטנדרטי, אלא גדול יותר. כך או כך, כדי למצות את תכונותיה עד תום ולהבטיח הדפסה כמה שיותר איכותית, מומלץ להשתמש בנייר צילום איכותי ומבריק, ולא בנייר בסיסי המיועד ברובו להדפסת מסמכים שונים.

מדפסת משולבת

כשמדברים על מדפסת משולבת, מתכוונים לשילוב בין סורק לבין טכניקת ההדפסה המסורתית – במכשיר אחד. לעתים מכשירים משולבים כוללים גם טכניקה של שליחת פקס (על אף שזו הולכת ונכחדת מן העולם, אך עדיין נצרכת לעתים).

במדפסת המשולבת, לרוב, נשתמש בעיקר לצרכים משרדיים, הכוללים סריקת מסמכים, שליחת פקס והדפסה כמובן. זהו פתרון מצוין לאלו מכם שנזקקים לשימוש משולב בכל הטכנולוגיות הללו, אך רוצים לחסוך במקום מבלי לחסוך באיכות. 

מדפסת רב תכליתית, או מדפסת משולבת, משפרת לאין ערוך את מערך ניהול המסמכים, באמצעות הצבת תשתית ההדפסה במקום אחד – והדבר חשוב בייחוד אם מדובר בארגון. בעוד שהזכרנו את הטכניקות המרכזיות של המדפסת המשולבת, הכוללות שליחת פקס, סריקה והדפסה, הרי שרוב הדגמים הקיימים היום מגיעים גם עם קישוריות אלחוטיות למכשירים ניידים, כך שניתן לתפעל אותה בקלות יתרה מכל טלפון נייד. 

באופן זה, סביבת ההדפסה הופכת לקלה יותר לשליטה. הבקרה נשמרת בקלות רבה יותר, וכל פעילויות ההדפסה מתרחשות במקום פיזי אחד. 

מלבד קלות התפעול והיעילות הנגרמת בשל כך, שליטה בסביבת ההדפסה מגדילה גם את רמת האבטחה בארגון מחד, תוך שהיא מפחיתה בעלויות ההדפסה. הודות לשימוש במדפסת משולבת, מתמעטים לאין ערוך הדפסות לא מורשות (למשל, של עובדים המדפיסים חומרים אישיים), והדבר מסייע מאוד לרמת האבטחה בארגון, שכן חברות הנדרשות לוודא שיש תקנות פרטיות, מגלות לעתים קרובות כי מכשיר יחיד קל יותר לאבטוח בהשוואה למכשירים מרובים הפזורים בכל רחבי המשרד.

רוצים לקבל מדפסת חינם ואנחנו נדאג לתפעול שלה במשרד?
צרו קשר איתנו כבר היום!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *