מגזין הפתרונות של יזמקו

5 טיפים לרכישת מדפסת

הדפסת מאמר מעניין, קופון שווה, מתכון שאתם חייבים לנסות או בכלל חומר לעבודה וללימודים – לא משנה מה אתם צריכים להדפיס, יש אי שם מדפסת ביתית שיכולה לעשות בדיוק את זה – וזה אפילו לא יהיה קשה מאוד למצוא אותה. כדי לאתר את המדפסת שאהבה נפשכם, יאהב כיסכם וגם יאהבו הצרכים שלכם, כדאי לקחת בחשבון את מגוון האפשרויות העצום המוצע בשוק ואת תהליך ההתאמה של ההיצע – לצורך שלכם. כיצד תעשו זאת נכון? אנחנו כאן כדי לפשט עבורכם את התהליך ולסייע לכם להבין מהם הפרמטרים החשובים ביותר לבחירה בבואנו לרכוש מדפסת. 

דיו או לייזר?

השאלה הכמעט ראשונה שכל רוכשי המדפסות, באשר הם, נאלצים להתמודד איתה מסתכמת בתהייה מרכזית אחת: כמה אתם מתכננים להדפיס ומה בדיוק. בעוד שמדפסות המשתמשות בטכנולוגיה של הזרקת דיו עושות שימוש במחסניות דיו פנימיות הניתזות על הנייר ומתייבשות במהירות, מדפסות לייזר עושות שימוש בטיונר, סוג של דיו אבקתי המתאחד עם הנייר לקבלת הדפסה מהירה וניצול יעיל של משאבים. 

מדפסות הזרקת דיו צבעוניות מהוות את חלק הארי של המכירות, פשוט כי הן מסוגלות להדפיס כמעט כל דבר – החל ממאמרים צפופים, מתכונים או תמונות מבריקות. אך גם למדפסות לייזר יש את היתרונות שלהן, והן עדיין נחשבות לבחירה מצוינת עבור צרכים הנחשבים בעיקר משרדיים, אם רוב ההדפסות שאתם עושים הם בשחור לבן ופחות בצבעוני. כיום ניתן לרכוש מדפסות לייזר מונוכרומטיות במחירים נוחים מאוד, המציעות מהירות הדפסה טובה ומספקות הדפסות בעלות נמוכה ביותר בהשוואה למדפסת הזרקת דיו צבעונית. 

מדפסת משולבת או "רגילה"?

מדפסת משולבת היא מדפסת המסוגלת גם לסרוק, גם לשלוח פקס (כן, יש כאלה שעדיין משתמשים בשירות הזה) וגם להדפיס. שלוש פעולות – במכשיר אחד! עבור שימוש ביתי, יחידה אחת רב תכליתית היא בחירה הגיונית מאוד, לא רק בשל העובדה שהיא זולה יותר מקניית מדפסת וסורק בנפרד, אלא גם כי היא חוסכת במקום. אם סריקה היא פעולה שימושית עבורכם, שקלו לרכוש מדפסת משולבת המציעה סריקה מתקדמת ואיכותית. אם אתם צופים שתשתמשו במדפסת בעיקר לצרכי הדפסה או לצרכי הדפסה בלבד, בחרו במדפסת לא משולבת.

איכות הצילום

אם אתם יותר בכיוון של הדפסת תמונות משפחתיות ופחות בעניין של הדפסת מתכונים או מטלות בעבודה או בלימודים, מוטב לשקול לרכוש מדפסת המציעה הדפסת תמונות ברמה גבוהה. איכות ההדפס תהיה גבוהה הרבה יותר במדפסות המציעות את השירות הזה באופן אקסקלוסיבי, ולעתים האיכות אפילו תתחרה בזו שתקבלו אם תדפיסו את התמונות בפוטו מקצועי או בשירותי הדפסה מקוונים. 

רבות מהמדפסות הנמכרות בעיקר לשימוש של צילום או לצרכי גרפיקה בלבד, הן קטנות יותר ממקבילותיהן המסורתיות וגודל התמונות, לרוב, יהיה 4X6 אינץ'. בנוסף, חשוב לדעת כי החומרים המתכלים למדפסת (הדיו, הדפים וכדומה) יהיו יקרים יותר בהשוואה למדפסת משולבת סטנדרטית.

מהירות, רזולוציה ואיכות הצבע

כיום, כמעט כל ספקי המדפסות משתמשים במערכת בדיקות קבועה המאפשרת לצרכני הקצה להבין מהי מהירות ההדפסה הממוצעת של המדפסת, מהי הרזולוציה שהיא מספקת ומהי איכות הצבע. וכך זה עובד:

  • PPM – מספר העמודים לדקה, או במילים אחרות: כמה מהר המדפסת מסוגלת להדפיס עמוד בודד. זה נשמע די פשוט, אך למעשה ה-PPM יכול להיות מורכב למדי. לדוגמה, למדפסות יש PPM שונה אם מדובר בהדפסה צבעונית או שחור לבן, ולכן מקובל שרוב המדפסות מעדכנות שתי PPM נפרד – האחד להספק ההדפסה בשחור לבן והשני לצבעוני. הפרמטר הזה לא מאוד חשוב אם מדובר במדפסת ביתית, אלא אם כן אתם צריכים להדפיס כמות גדולה של דפים בבת אחת. לרוב, כדאי לדעת ה-PPM הממוצע של דפים בשחור לבן יהיה 15-20 לדקה ולהדפסה צבעונית – 10-15 עמודים לדקה. 
  • DPI – נקודות לאינצ', או במילים אחרות: כמה נקודות דיו המדפסת מסוגלת להחיל על נייר אחד מרובע. הנתון הזה שימושי מאוד אם ברצוננו להבין עד כמה הרזולוציה של המדפסת טובה. עם זאת, מדובר בפרמטר מעט מיושן, שכן שיטות ההדפסה הקיימות היום ותוכנות העיצוב והגרפיקה מסוגלות לשפר את הרזולוציה של התמונה מבלי לפגוע ב-DPI, כך שאל תתנו לפרמטר הזה להיות מרכזי.
  • מחזור העבודה – כמה עמודים בחודש ניתן לצפות שהמדפסת תדפיס. השאיפה היא שמספר העמודים המשוער שתדפיסו בחודש יהיה נמוך משמעותית מהמספר של מחזור העבודה, כדי שהמדפסת לא תסבול מבלאי. זהו פרמטר חשוב בעיקר עבור צרכים משרדיים שיש להם הדפסות מרובות, ובד"כ יהיה פחות רלוונטי לשימוש ביתי, הנחשב לאינטנסיבי פחות.

קישוריות

כיום, כמעט כל מדפסת מציעה אפשרויות קישור מרובות. קישורית WI-FI, למשל, היא די בסיסית וגם הדפסת מענן היא די סטנדרטית, אך עבור פרויקטים מסוימים – יכול להיות שתזדקקו לקישוריות נוספות. הנה כמה מהנפוצות והשימושיות יותר:

  • חיבור USB – חיבורי USB נפוצים מאוד במדפסות של ימינו, והן מאפשרות לחבר כונן קשיח חיצוני ומגוון מכשירים נוספים, ולהשתמש במסך התפריט של המדפסת כדי להדפיס קבצים ישירות מהכונן או המכשיר המחובר. הקישורית הזו שימושית בעיקר אם אתם לא רוצים להשתמש במחשב שלכם כמתווך.
  • Wi-Fi – רוב המדפסות הביתיות נועדו להתחבר ישירות לרשת ה- Wi-Fi, ולרוב תתבקשו פשוט לספק להם את פרטי החיבור בעת ההתקנה. לאחר מכן יש להוריד תוכנה במחשב, בטלפון או בהתקן הרצוי ולשלוח את עבודת ההדפסה ישירות למדפסת, ללא צורך בכבל. זו אחת האפשרויות הנוחות ביותר לפרויקטים ביתיים וכמובן שגם לצרכים משרדיים. 
  • NFC – קישורית הזמינה בדגמי מדפסת מסוימים, ומאפשרת לחבר את המדפסת לטלפון חכם או לטאבלט בקלות מרובה. 
  • ענן – מדפסות רבות מאפשרות גישה מרחוק באמצעות טכנולוגית הענן, ובאפשרותן ניתן להדפיס קבצים המאוחסנים ברחבי הרשת – דרופבוקס, גוגל דרייב ואפילו פייסבוק.
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *