מגזין הפתרונות של יזמקו

כל מה שחשוב לדעת לפני שבוחרים מדפסת

שחור לבן או צבעוני? מדפסת משולבת עם אפשרות לפקס וסורק או הדפסה בלבד? גדולה או קטנה? מהירה מאוד או סטנדרטית? מדפסת לייזר או הזרקת דיו? אם החלטתם לשכור מדפסת אבל אתם הולכים לאיבוד בין שלל האפשרויות הקיימות, הדגמים השונים והפונקציות המגוונות שמציעות המדפסות בשוק – אנחנו כאן בשבילכם! הנה כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון, לתכנן ולדעת לפני שמתחדשים במדפסת חדשה.

הגדירו תקציב שכירות מראש

עלותה של מדפסת משתנה בהתאם לפרמטרים מגוונים, ולכן מודל השכירות שלכם עשוי להיות זול מאוד או ידרוש תקציבים גדולים יותר. לפני שאתם יוצאים לדרך, ודאו שאתם לא מוציאים יותר ממה שאתם יכולים להרשות לעצמכם על המדפסת החדשה שלכם.

כדי לגבש תקציב, חשוב לדעת שעלות ההשכרה החודשית המדפסת אינה כוללת רק את המדפסת עצמה אלא גם את העלויות השוטפות, על דיו, לדוגמה.

לרוב במדפסות הזולות ביותר, נעשה שימוש גם בדיו היקר ביותר- לכן לפני שאתם יוצאים לדרך בחנו את העלות הכוללת – על הוצאות ההדפסה השוטפות ועל המדפסת עצמה.

בדקו את סוג הדיו

כיום יש שלושה סוגים של מחסניות דיו נפוצות – מדפסת עם שתי מחסניות דיו, עם ארבע מחסניות או עם בתי דיו.

מדפסת עם שתי מחסניות דיו תהיה מצוידת במחסנית שחורה ובמחסנית צבע "אול אין וואן". מדפסת עם ארבע מחסניות דיו תהיה עם מחסנית שחורה ו-3 מחסניות נפרדות לצבעי ציאן, מג'נטה וצהוב (היוצרים יחד את כל תתי הגוונים הנוצרים מהחיבור ביניהם). מדפסת עם פחי דיו אינה מבוססת על מחסניות נפרדות, אלא ממיכלי דיו גדולים.

אפשרות נוספת היא לשכור מדפסת לייזר, שמבוססת על טונר במקום על דיו. מדפסת לייזר מסוגלת לייצר מראה חד יותר וצבעים עשירים יותר.

הבחירה בסוג הדיו תלויה במידה רבה באופן שבו אתם מתכננים להשתמש במדפסת. אם אתם מעוניינים להדפיס הרבה מסמכי טקסט עם מעט צבעים ולהתבסס בעיקר על הדפסת שחור-לבן, מדפסת דו מחסנית עשויה להספיק. אם אתם זקוקים להדפסות צבעוניות או גם להדפסת תמונות, העדיפו לבחור מדפסת לייזר.

איכות ההדפסה

יש מספר גורמים המשפיעים על איכות ההדפסה, כולל איכות הדיו, עיצוב ראש ההדפסה ומנהל ההתקנים של המדפסת. עם זאת, הפרמטר העיקרי שכדאי לבדוק כדי להבין את איכות ההדפסה של המדפסת מבעוד מועד הוא ה-DPI, הבוחן את הדפסת הנקודות לאינצ', או במילים אחרות: בדיקה של עד כמה המדפסת מסוגלת לשכפל את כמות הפיקסלים בתמונת המקור באופן מדויק. מדפסת לייזר מציעה את איכות ההדפסה הטובה ביותר.

מהירות ההדפסה

אם אתם לא רוצים למצוא את עצמכם יושבים ומתייבשים מול המדפסת בזמן שהיא מדפיסה מסמך בודד בקצב של חילזון זוחל – בחרו מראש מדפסת המציעה מהירות הדפסה מיטבית.

את מהירות המדפסת מודדים במספר הדפים לדקה, או באנגלית: PPM. כל מדפסת מציעה PPM שונה עבור דפי טקסט או תמונות. אם אתם בוחנים דגם מדפסת מסוים ורואים שיש לו רק מהירות PPM אחת, דעו כי הכוונה היא לכמות העמודים של טקסט שחור-לבן שהמדפסת מסוגלת להדפיס תוך דקה אחת.

קישוריות אלחוטיות

אספקט נוסף שחשוב לשים אליו לב לפני ששוכרים מדפסת הוא הקישוריות שהיא מציעה. כדי להבין לאילו קישורים תזדקקו, שאלו את עצמכם שתי שאלות: הראשונה היא מהיכן אתם מתכוונים להדפיס ומאילו מכשירים אתם מתכוונים להדפיס.

כל המדפסות הקיימות היום, ולא משנה אם מדובר במדפסת הזרקת דיו או מדפסת לייזר, מציעות יציאת USB. עם זאת, יש דגמים המציעים גם קישוריות נוספות, דוגמת Wi-Fi וקישורית Bluetooth. היום ניתן למצוא יותר ויותר מדפסות התומכות גם ב- Google Cloud Print וב- Apple AirPrint, שהם למעשה הדור הבא של ההדפסות הביתיות והמשרדיות. האפשרויות הללו מעולות להדפסה מטלפון נייד, דרך הענן ולהדפיס בנוחות מסמכים מרחוק, כשאתם לא נמצאים מול המדפסת.

תכונות נוספות שכדאי לבדוק

מדפסות עושות הרבה יותר מאשר סתם להדפיס. מדפסות מסוג "אול אין וואן" יכולות גם להעתיק, לסרוק ואפילו לשלוח פקסים (כן, יש לא מעט גופים שעדיין משתמשים בטכנולוגיה הזו)-לכן, אם אתם זקוקים לאחד או יותר מהשירותים הללו, כדאי לבדוק מדפסת המציעה גם תכונות נוספות.

אפשרויות הדפסה נוספות יכולות להיות מדפסת המציעה גם הדפסה מיוחד של תמונות או קישור לאפליקציות הנמצאות באינטרנט.

סוג, גודל ופורמט הנייר

לא כל המדפסות יכולות להדפיס את אותו סוג של נייר, וגם לא באותו גודל. בחלק ממדפסות ה"אול אין וואן" המתקדמות תוכלו, לעומת זאת, למצוא מגש הזנה נפרד המיועד לסריקה בחלקו העליון, בחלקם תמצאו מספר מגשים מהם יכול הנייר להישלף ויש מדפסות המציעות מגשים גדולים יותר מאחרים, ולכן ניתן לאחסן בהם כמות דפים גדולה יותר. אם אתם זקוקים להדפסת מסמכים משפטיים, למשל, בדקו האם המדפסת מסוגלת להתמודד עם גודל הנייר המבוקש (3A, 4A וכדומה).

מדפסת ניידת, שולחנית או קומפקטית?

מדפסות מגיעות בצורות ובגדלים מגוונים. אם אתם מחפשים מדפסת המיועדת להיות ממוקמת באזור קטן יחסית, העדיפו מדפסת קומפקטית יחסית – תמצאו שיש מגוון דגמים קטנים למדי בשוק. ייתכן והדבר יבוא על חשבון בחירה של מדפסת משולבת (עם סורק וצילום), אך אם אין לכם צרכים מיוחדים שכאלה זה פתרון מעולה.

בקצה השני של הסקאלה תמצאו מכשירים גדולים יותר משמעותית. לרוב הם יהיו נוחים יותר לשימוש עבור המגזר העסקי. לא משנה באיזה מכשיר תבחרו, העדיפו תמיד מדפסת שמשתלבת בהרמוניה עם הסביבה הטבעית – לא גדולה מדי ולא נבלעת בחלל, וכמובן – זו שתשרת את הצרכים שלכם באופן הטוב ביותר.

לסיכום

סקרנו את המשתנים השונים שיסייעו לכם לבחור את המדפסת המתאימה לכם ביותר. כדי להבין מה ישרת אתכם לאורך זמן, חשוב לבחון את ההיבטים השונים, היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם – ולבחור את הטוב ביותר עבורכם. נשמח לסייע לכם בכך.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *