מגזין הפתרונות של יזמקו

בעיות נפוצות של מדפסות במשרד

יש לכם מדפסת משולבת במשרד? צבעונית או שחור לבן? מיועדת להדפסת מסמכים מרובים או רק מפעם לפעם? לא משנה מהו הסטטוס שלכם ועד כמה המדפסת שלרשותכם מעולה ואיכותית – תקלות עשויות לקרות גם למדפסות הטובות ביותר. אז איך גורמים למדפסת הסוררת לחזור מיד לעבודה? ומהן הבעיות הנפוצות שיש למדפסות בימינו? הנה הן לפניכן, במלוא הדרן!

המדפסת לא מדפיסה

הרי מה ביקשנו מהמדפסת? שתדפיס? ואם גם את זה היא לא עושה – יש לנו בעיה רצינית! לרוב, כשהמדפסת מסרבת להדפיס, הדבר קורה עקב שגיאת משתמש (אלא אם כן יש בעיה חמורה יותר במדפסת). כדי להבין האם המדפסת מחוברת לשרת, בין דרך חיבור USB ובין אם דרך רשת האינטרנט, בדקו שהחיבורים תקינים. אם זו מדפסת חדשה ועוד לא הדפסתם בה כלל, בדקו האם תוכנת מנהל ההתקנים שלכם הותקנה כראוי.

חסימת נייר

במדפסות של העשורים הקודמים, חסימות נייר היו דבר שבשגרה. אחת לכמה הדפסות הייתה מחליטה המדפסת להתמרד, והנייר בה היה נתקע – עד לפעם הבאה. כיום הבעיה הזו כמעט ולא מתרחשת, אך אם היא קורית לכם כדאי שתבדקו שני דברים: הראשון הוא שהדפים מיושרים כהלכה והשני הוא שהמגש לא עמוס יתר על המידה. שני אלו עשויים לגרום לחסימות נייר. גם אם זה מתסכל אתכם, דעו כי כל מדפסת "סובלת" מנייר שנתקע אחת לתקופה, אך אם זה קורה לעתים קרובות – יכול להיות שמדובר בבעיה גדולה יותר.

הנה כמה דברים נוספים שתוכלו לעשות:

  • וודאו שהנייר שהוכנס למגש הוא בגודל הנכון ושהמדפסת מוגדרת לאותו הגודל
  • וודאו שהנייר נטען כהלכה. קל מאוד להניח את הנייר עקום או למלא כמות נייר גדולה מדי, כפי שהזכרנו לעיל, אך הדבר עלול לגרום לחסימות.
  • אם אתם משתמשים בסוג חדש של נייר, וודאו שהוא לא עבה או דק מדי. נייר כבד עשוי לעתים להיתקע בתוך המדפסת, ונייר דק בעל משקל נמוך עלול להתקמט או להיקרע בקלות ולגרום לחסימות.
  • נייר נתקע לפעמים כשהמדפסת לא נקייה וכשמצטבר בה אבק. נגבו את האבק או שאבו אותו מחלקה הפנימי של המדפסת ובדקו אם כעת היא עובדת בצורה חלקה יותר.
  • חסימות נייר עשויות להיגרם גם בגלל לחות, הגורמת לנייר להתנפח ולסתום את המדפסת בקלות יתרה. אם המדפסת שלכם נתקעת בקלות ונראה שאין בה שום בעיה נראית לעין, השתמשו במסיר לחות ונקו אותה.

נגמר הדיו

מתי מגיע הזמן להחליף את מחסנית הדיו? לעתים קרובות, המדפסת עשויה לאותת שהיא נגמרת אך להמשיך להדפיס, ולכן לא תמיד נתייחס ל"אזהרה" הזו ברצינות. אזהרות הדיו השונות לא תמיד מדויקות ולא תמיד מספקות אינדיקציה נכונה לכמות הדיו שנותרה במחסנית. כדי למנוע מצב שבו הדיו נגמר באופן פתאומי, שימו לב האם פלט המדפסת מתחיל להאט והאם המדפסת מדפיסה לאט מהרגיל. כך תדעו שכמעט הגיע הזמן להחלפת מחסנית הדיו.

איכות תמונה ירודה או סימנים בהדפסה

אם אתם לא מרוצים מהאופן שבו התמונות מודפסות במדפסת שלכם, וודאו שאתם משתמשים בסוג נייר מתאים, ובנוסף שנו את הגדרות התוכנה שלכם עבור סוג הנייר שיש ברשותכם. אין ספק, הדפסת תמונה באיכות ירודה או הופעת סימנים לא רצויים במסמך המודפס עשויים להיות מסתכלים למדי. לא משנה אם מדובר בתמונה מטושטשת או בצורות המופיעות על המסמך, דוגמת קווים או כתמים, כדי לטפל בבעיה ניתן לעשות מספר דברים:

  • בדקו מתי מופיעים הסימנים – אם יש לכם מדפסת משולבת ובעיות ההדפסה מופיעות גם בעת הדפסה וגם בעת העתקה (במכונת צילום), ייתכן והבעיה היא בתוף המדפסת או בטונר עצמו. אם הסימנים מופיעים בעבודות העתקה או סריקה אך לא בהדפסות דיגיטליות – הבעיה נובעת ככל נראה מקורא ההעתקים או מהזכוכית.
  • ניקיון – אם אתם מוצאים כתמים או סימנים על הזכוכית עצמה, כדאי תחילה לבצע ניקוי יסודי ועדין באמצעות מטלית מיקרופייבר רכה. אל תשתמשו לעולם במגבות נייר או במטליות ניקוי רגילות, הן עשויות לשרוט את הזכוכית או להוסיף עליה סימנים.

אי אפשר להדפיס מהמכשיר הנייד

אפשרות ההדפסה מהנייד הופכת להיות רווחת יותר ויותר, עם הכנסתן של דגמי מדפסת מתקדמים יותר המאפשרים הדפסה באמצעות WI-FI. אם המדפסת שלכם לא עושה זאת כראוי, מתנתקת לעתים קרובות או לא מדפיסה כלל – בדקו ראשית שהמדפסת מסוגלת להדפיס באופן כזה. לעתים פשוט למדפסת אין את הטכנולוגיה הזו. אפשרות נוספת היא לאפס את המכשיר ולהתחבר מחדש לרשת האלחוטית, רוב התקלות נפתרות בצורה זו.

הדפסת Wi-Fi איטית

ככל שהמדפסת המחוברת לנתב קרובה אליו יותר, כך זמן ההדפסה יהיה קצר יותר וההדפסה תהיה מהירה יותר. אם יש עם זה בעיה וההדפסה איטית למדי, נסו לקרב את המדפסת לנתב ולהדפיס מחדש. גם זה לא עוזר? וודאו שהבעיה אכן קשורה ל-WI-FI וחברו את המדפסת באמצעות כבל רשת (מה שינטרל את הרשת האלחוטית). אם ההדפסה השתפרה, סביר להניח שהבעיה היא אכן ברשת האלחוטית. במקרה כזה תוכלו להוסיף מאריך רשת אלחוטי לשיפור ביצועי הקליטה.

הסורק הפסיק לעבוד

אם יש לכם מדפסת משולבת והסורק הפסיק לפתע לסרוק ולעבוד כמו שצריך, ייתכן ויש צורך להתקין מחדש את תוכנת מנהל ההתקנים ולאתחל את הביצועים. זו בעיה נפוצה אצל מדפסות בעלות ביצועים נמוכים יותר, שאינן מגיעות עם סורקים איכותיים.

הטקסט לא נראה טוב

יש מדפסות הזרקות דיו או מדפסות לייזר הנחשבות לאיכותיות יותר מאחרות ולכן גם ההדפסה שלה – של טקסט או של תמונה – תהיה איכותית יותר. כדי לשפר את איכות הדפסת המסמכים, תוכלו לנסות להחליף מחסנית או לנקות את אזור קליטת הדיו ובכך לשפר את הפלט.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *