מגזין הפתרונות של יזמקו

כל כמה זמן צריך להחליף טונר?

היא קיימת בכל משרד, אך בחלק גדול מהמקרים היא זוכה לתשומת לב רק ברגע שהיא מפסיקה לעבוד. המדפסת המשרדית, כמו גם מכונת הצילום, הן מצרך נדרש המשמש את כל העובדים בשגרת היום יום במשרד. על כן, כדאי מאוד לדאוג לתחזוקתן התקינה של המדפסת ושל מכונת הצילום, ולוודא כי כמות הטונר הקיימת אכן מספיקה. על החלפת הטונר במדפסת המשרדית – במאמר הבא.

מהו טונר

אף על פי שהמדפסת אינה יכולה לפעול בלעדיו, לא תמיד ברור לכל עובדי המשרד מהו בדיוק הטונר ומהו תפקידו. במדפסת הביתית נהוג פעמים רבות להשתמש בראשי דיו (מחסניות קטנות) שאותם מחליפים מעת לעת, אך הטונר פועל על פי שיטה שונה. הדפסה באמצעות ראש דיו נעשית בדרך כלל דרך מחטים היוצרות נקודות דיו על משטח הנייר. הטונר לעומת זאת אינו דיו נוזלי אלא הוא למעשה אבקה דקה שהמדפסת מטביעה על גבי הדף. בעבר אבקה זו כללה תחמוצת ברזל ופחם, אך תערובת הטונר השתכללה עם השנים והיא כוללת היום סוג של פולימר המגיב לחום, והוא זה שמאפשר להצמיד את האבקה ביעילות לדף, בעזרתו של החשמל שמקורו במדפסת.

סוג הטונרים

כיום ישנם דגמים רבים של מדפסות למשרד, וחשוב לוודא כי בעת החלפת הטונר בוחרים במיכל הטונר התואם את המדפסת. בדרך כלל כדאי לבחור בטונר מקורי שעליו ממליץ היצרן או החנות שבה נרכשה המדפסת, במיוחד כאשר מדובר במכונה חדשה. כך ניתן יהיה להבטיח כי אכן נבחר סוג הטונר הנכון. כשמדובר במדפסת ישנה, ייתכן שלא ניתן יהיה למצוא את הטונר המתאים, ואז יהיה צורך לעשות שימוש בטונר חלופי או בטונר ממוחזר. אלא שאז יש לשים לב כי ישנה אפשרות שבמידה שהמכונה תתקלקל לא תחול עליה האחריות של היצרן. אם מדובר במכונה ישנה ונאלצים לבחור במכל טונר ממוחזר יש לשים לב למספר נקודות מרכזיות. ראשית, טונר ממוחזר משמעותו מילוי מחדש של מכל הטונר באבקת דיו, ועל כן יש לוודא כי מכל הטונר שלם ואינו סדוק או פגום בדרך אחרת. שנית, כשמחליטים לבחור בטונר ממוחזר כדאי לפנות לחברה מוכרת הידועה כמי שמספקת שירות טוב. כשמדובר במכונה ישנה כדאי גם לשים לב למחירו של הטונר הממוחזר ולעלות תחזוקתה של המכונה; לעתים יתגלה כי עדיף לרכוש מדפסת משולבת חדשה שתאפשר לייעל את עבודת המשרד ולחסוך בעלויות.

מתי יש להחליף את הטונר

עוד לפני שמתחילים להפעיל מדפסת משרדית חדשה ולהכניס אותה לשימוש שוטף, חשוב לקרוא היטב את הוראות היצרן. בהוראות אלו יפורטו לא רק אופן ההפעלה התקין וההמלצות הנוגעות לתחזוקה, אלא יופיעו גם פרטים הנוגעים לטונרים ולאופן החלפתם. תדירות ההחלפה עשויה כמובן להשתנות בהתאם לשימוש ובהתאם לדגם המכונה. מלבד זאת, כשמדובר במכונות לצילום בצבע, ייתכן כי יהיה צורך להחליף את הטונר השחור בתכיפות רבה יותר מאשר את הטונר הצבעוני. לרוב במדפסות חדשות המכונה עצמה תציג במסך את מלאי הטונר הקיים ותתריע כאשר יהיה צורך להחליף אותו.

לסיכום, יש לקרוא היטב את הוראות החלפת הטונר ולשים לב להודעות המכונה בדבר המלאי הקיים. במידת האפשר מומלץ לבחור בטונר מקורי שיאריך את חיי המדפסת ויצמצם את הסיכוי לתקלות עתידיות.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.