מגזין הפתרונות של יזמקו

איך לתכנן ארוע במקום העבודה שיתחשב בכולם?

מסיבה במקום העבודה הוא בהחלט אירוע שעובדים רבים מחכים לו, זו הזדמנות בשבילם לחגוג את ההצלחות של השנה, ליהנות ולחזק קשרים עם חברים מהעבודה.

כבר שנים רבות שעבודתו של האדם, לוקחת חלק נכבד מחייו, המשרות משרדיות יותר ושוחקות יותר, הכוללות אבזור לצורכי העובדים כל אלו חשובים לעובד אך יש לזכור שכל אחד צריך לעיתים לשחרר קיטור ולהתרענן.

בכל הקשור לארוע במקום העבודה חשוב שהיא תענה על הצרכים של העובדים ותשאיר רושם גם ביום למחרת, זיכרו!

ייתכן כי לא כולם ירגישו ציפייה ואולי יהיו כאלה שאף יחוואת האירוע כדבר מלחיץ.                                                                     

לפניכם כמה עצות איך לתכנן מסיבת עבודה ממנה כולם יהיו מרוצים.

אז מה זה אומר מסיבת עבודה מוצלחת?

לפני שנתחיל בעצות נחשוב רגע מה זה בכלל מסיבה מוצלחת? מסיבה טובה היא כזאת שמשאירה רושם שלמעסיק איכפת מהעובדים והוא מעריך אותם.

עובדים חשים את הערכת המעסיק, לא רק ע"י תנאים טובים במשרד או ציוד שימושי כמו מכונות קפה משרדיות או מדפסות למשרד משוכללות, אלא גם כאשר הוא נותן להם לעשות קצת כיף!

אולי זה נראה פשוט אבל לתכנן מסיבה שכולם יאהבו יכול להיות מסובך, לעיתים מתכננים מסיבת חג אך לא כולם חוגגים את אותם חגים, אם המסיבה עם אוכל מסוים שלא כולם אוכלים ועוד המון סיבות שיכולות לגרום לחלק מהעובדים להתחמק ממנה.

בכל מקרה כשמארגנים מסיבה חשוב שהיא לא תדגיש קבוצה מסוימת בחברה אלא תשרה אווירה טובה לכלל העובדים.

שאלו את העובדים איזה ארוע הם היו רוצים?

כמארגני ארוע כדאי לשאול את כל העובדים איזה סוג של ארוע הם היו רוצים, צריך לקחת בחשבון מנהגים תרבותיים, העדפות דת, יכולות כספיות וכדומה.

מסיבה צריכה להוות עבורו כלי לשימוש צרכיו והנאותיו.

בשל כך התעניינות ברצון העובדים תביא להרגשה של העובדים שחושבים עליהם ויגדיל את הרצון שלהם לקחת חלק במסיבה.

אם יש עובדים שמעלים חשש להגיע, כדאי לשוחח עימם ולראות מה מדאיג אותם ומה יעזור לשנוי תחושתם.

כמו כן תמיד כדאי להתייעץ  עם ועד העובדים שמטרתו ליצור מקום עבודה טוב ומכיל לעובדים, כדאי להתייעץ ולשתף אותם וכן לשמוע מהי לדעתם מסיבה טובה.

רווחת העובדים זה לא רק מכשור משרדי כמו מדפסות למשרד אלא גם מסיבה שמתאימה לכולם:

כאשר מתכננים את המסיבה כדאי לחשוב על כלל העובדים, במידה ויש עובדים בעלי מוגבלויות או כאלה עם אורח חיים מסוים חשוב לקחת זאת בחשבון ולהנגיש את המסיבה גם עבורם, למשל אם יש עובדים עם רגישויות מסוימת חשוב לקחת בחשבון כשמתכננים מסיבה.

כדאי שהמסיבה צריכה להיות עבור כולם.

מגבלות אלו מתייחסות גם למגבלות כספיות שלעיתים יש לחלק מהעובדים, לכן על המעסיק לספק מראש את כספי הנסיעות או כיסוי הוצאות אחרות עבור הגעה למסיבה, כך שכולם יוכלו להגיע בכיף ולהרגיש בנוח ליהנות.

הנגשת המסיבה צריכה לתכנן גם את הזמן בו המסיבה מתקיימת, כדי לא להביא את העובדים לדאגות מיותרות כמו בייביסיטר, קיום המסיבה בשעות העבודה נותן לכל הצוות אפשרות להשתתף באופן שווה, נוח ובאמת ליהנות.

המסיבה צריכה לשמור על הכבוד של העובדים:

כדי שהמסיבה תהיה מוצלחת וידברו עליה דברים חיובים גם ביום למחרת חשוב שלא יהיו בה דברים שעלולים לגרום לעובדים למבוכה מאוחר יותר.

למשל אם במסיבה יוגש אלכוהול חשוב שהעובדים לא יגזימו עם התנהגויות חריגות וחשוב להגיד להם את זה.

על מנת שהעובדים יוכלו ליהנות אך גם לשמור על התנהגויות מקובלות ומכובדות.

כמו כן חשוב לדאוג ולמצוא פתרונות לחזרה בטוחה הביתה עבור אלו ששתו.

חשוב שהמסיבה תאפשר שחרור של העובדים וחיזוק הקשרים החברתיים .

מסיבות קטנות וצנועות במהלך כל השנה:

לעיתים אירועים קטנים ותכופים יותר הם דבר שעובדים מצפים לו יותר, זה מאפשר התחברות והנאה מרובה יותר מאשר מסיבת לילה גדולה שלעיתים דורשת מהם משאבים מורכבים.

פעילויות מיוחדות  או ימי התנדבות למשל יכולים לעזור לעובדים להתחבר ולחזק קשרים חברתיים וגם לגרום להם להרגיש מוערכים יותר.

כמו כן לא תמיד המסיבה חייבת להיות גדולה ופזרנית, עובדים יעריכו יותר מסיבה צנועה עם מתנת הערכה או אפילו פתק הערכה קטן שאותו יגישו לו באופן אישי.

בשביל מסיבה מוצלחת צריך לחשוב מחוץ לקופסא!

לעיתים מסיבות סטנדרטיות לא מתאימות לכולם בשל אילוצים או מאפיינים שונים לכל מקום עבודה, לכן לעיתים צריך לחשוב על מסיבה או אירוע באופן יותר יצירתי.

למשל במקרים בהם העובדים של החברה גרים במקומות גיאוגרפיים שונים ואין אפשרות להפגיש בניהם אפשר לעשות אירוע מקוון כך שאפשר לחגוג עם כולם ללא קשר למיקומם.

אפשר לחשוב גם על פעילות מיוחדת או סדנה כך שכולם יכולים ליהנות ביחד ולחוד וגם לצאת מהמפגש עם ערך מוסף.

דרך נוספת לצ'פר את העובדים כאשר אין אפשרות לקיים מסיבה כלל היא לתת להם זמן חופשה בתשלום, ארוחת צהריים או יום חופשי, זמן עם יקיריהם יכול להיות המתנה המושלמת עבורם.

מחפשים מכונת צילום לעסק? יזמקו מיכון משרדי פה בשבילכם.

תגובות
סרטון החודש
החלפת טונר: דגמים FS3920DN/FS3900DN/FS4000DN
נשמח לדבר 3730*